ODJECI IZ BEČA

Evo kako su sudar Rapida i Dinama vidjeli austrijski mediji, spomenuli su u negativnom tonu i gostujuće navijače, a za njih jedna osoba na terenu nije bila vrijedna spomena

22.10.2021 u 09:24

Dinamo je upisao poraz u Beču kod Rapida (2:1), a austrijski mediji oduševljeni su pobjedom njihovog predstavnika

Golove za Rapid, kojem je ovo prva pobjeda, zabili su Marco Grull (9) i Maxmillian Hofmann (34), dok je strijelac za 'Modre' bio Mislav Oršić (24).

Dinamo je ovim porazom, drugim u tri kola, zakomplicirao situaciju, a Rapid je nakon dva poraza opet u igri za europsko proljeće.

Austrijski portali bili su prepuni hvale za igru Rapida…

'Rapid slavi prvu pobjedu protiv zagrebačkog Dinama u trećem pokušaju. U četvrtak navečer pobijedio je u dvoboju dva rekordna nacionalna prvaka te se izjednačio s hrvatskim prvakom po bodovima', piše 'Kronen Zeitung' koji u dijelu teksta navodi:

'Rapid je od samog početka preuzeo uzde, bio je agresivan, hrabar i odlučan, baš kao što je trener Dietmar Kühbauer tražio od svojih štićenika.'

• +36
Rapid Beč - Dinamo (3. kolo Europske lige) Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Dio teksta dobili su i navijači Dinama…

'Više od 2000 hrvatskih navijača zapalilo je jednu od brojnih baklji u gostujućem sektoru i time privukli negativnu pozornost. Po navijanju su uspjeli ići ukorak s navijačima Bečana.'

• +3
Ukrajinska sutkinja Katerina Monzul Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

'Der Standard' piše da je Rapid bio brz i jak kao medvjed u prvom dijelu, a pametan u nastavku gdje se mučio, borio i čekao kontru dok su gosti bili nemaštoviti'. Isti medij govori o 'nepristojnoj i nervoznoj završnici', a porciju je dobila i sutkinja Monzul za koju kažu da 'nije vrijedna spomena.'

Na kraju se zaključuje 'potpuno zaslužena pobjeda, zrela, živa, nogometna izvedba.'

'Kurier' slično razmišlja, piše o 'neobično snažno ofenzivnoj izvedbi Rapida u prvom poluvremenu, nespektakularnom nastavku, nervozi pred kraj utakmice, nesigurnoj sutkinji i zasluženoj pobjedi.'

• +8
Navijači Dinama na stadionu na utakmici u Beču Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL