PORAZ SPURSA

Evo kako su prvaci izgubili nemoguće; je li Popovich krivac?

07.01.2015 u 10:51

Košarkaši Detroit Pistonsa iznenadili su prvake San Antonio Spurse svladavši ih sa 105:104 na njihovom terenu ostvarivši tako šestu uzastopnu pobjedu u NBA ligi. Nakon poraza Spursa, u utakmici koju je bilo teže izgubiti nego dobiti, novinari su glavnim krivcem prozvali trenera Gregga Popovicha

Nakon što su otpustili Josha Smitha, koji je slovio za jednog od ponajboljih igrača momčadi, Pistonsi su zaredali s pobjedama od kojih je najvrednija stigla u utorak navečer kada su pogotkom Brandona Jenningsa u posljednjoj sekundi stigli do uspjeha kod prvaka. Spursi su dva puta imali pobjedu 'u džepu', u prvom su poluvremenu vodili sa 18 razlike, a 10.8 sekundi prije kraja imali su prednost od 104:101. No, osam sekundi prije kraja Green je napravio osobnu pogrešku na Meeksu (odluka trenera) koji je ubacio oba slobodna bacanja za 104:103, da bi nakon "time-outa" Duncan pogriješio prilikom izvođenja lopte, nje se dokopao Drummond i uručio ju Jenningsu koji je pogodio polaganje za senzacionalnu pobjedu.

Nakon utakmice novinari su upitali trenera Spursa Gregga Popovicha zašto je na tri razlike za njegovu momčad odlučio raditi osobnu pogrešku, jer je poznato kako se u svojoj karijeri branio tzv. 'čistom obranom'.

'Zato jer sam ja tako želio!', kratko je kazao Popovich.

Andre Drummond (20, 17 skokova), D.J. Augustin (19) i Greg Monroe (17, 11 skokova) predvodili su Pistonse koji su sada na omjeru pobjeda i poraza 11-23 i još uvijek su daleko od pozicija koje vode u doigravanje na Istoku, dok su Jeff Ayers (16) i Tim Duncan (15) bili najefikasniji u redovima Spursa kod kojih se nakon pet utakmica izbivanja zbog ozljede mišića vratio Tony Parker. No, Parker je igrao tek 13 minuta i za to vrijeme ostvario tri poena i dvije asistencije uz šut iz igre 0-3.

U drugoj utakmici večeri Phoenix Sunsi svladali su kao gosti Milwaukee Buckse sa 102-96. Odličan je kod pobjednika bio Markieff Morris (26, 10 skokova), dok je domaće predvodio Brandon Knight (26).

14. L.A. Lakers 35 11 24
15. Minnesota 33 5 28