NAJMLAĐI STRIJELAC IKADA!

Europska liga: Hajdukov 'fantomski' trijumf u Irskoj

17.07.2014 u 22:36

Nogometaši Hajduka su na gostovanju u Irskoj svladali Dundalk rezultatom 2:0 (1:0) i tako si postavili odličan temelj za prolazak u treće pretkolo. Hajdukovi navijači, ako nisu bili na stadionu, utakmicu nisu mogli vidjeti...

Hajdukovi igrači su bolje otvorili svoj prvi službeni dvoboj sezone i poveli već u devetoj minuti. Avdija Vršajević je probio desnom stranom i ubacio, gdje je loptu dočekao Mijo Caktaš i iz srca kaznenog prostora zabio za veliko slavlje Splićana.

Tudor se u Irskoj odlučio za ofenzivni sastav (Stipica – Vršajević, Maloča, Milović, A. Milić – Vlašić, Bradarić, Caktaš – Kouassi, Maglica, Gotal), a dvoboj će ostati i upamćen po debiju najmlađeg igrača Hajduka u povijesti europskih kupova Nikole Vlašića

Mlađi Blankin brat pokazao je s nekoliko lijepih poteza zbog čega ga se smatra jednim od najvećih hrvatskih nogometnih bisera, a partiju je okrunio u 75. minuti kada je postao i - najmlađi Hajdukov strijelac u Europi u povijesti!

Sada je ubacio agilni Kouassi, a 16-godišnji veznjak s druge ju je stative sa 7,8 metara pospremio u mrežu za potvrdu Hajdukovog trijumfa u Irskoj.

Hajduk je do kraja dvoboja sačuvao svoju mrežu (Dundalk je najozbiljnije zaprijetio vratnicom u 25. minuti), a među bijelim navijačima osim o pobjedi govorit će se i o utakmici koja nije imala apsolutno nikakav televizijski (niti internet...) signal, što svakako u budućnosti treba sprječavati. Nije Irska kraj svijeta da se ne može napraviti prijenos službene europske utakmice kluba za kojega diše 'pola Hrvatske'...

Pred Hajdukom su dvije utakmice na Poljudu. Prvo otvaranje prvenstva protiv Istre u nedjelju, a zatim i uzvrat protiv Dundalka (četvrtak 20.15). Već sutra (petak 13, sati) saznat će idućeg europskog protivnika u slučaju da potvrde ovu veliku prednost iz Irske.