WEMBLEY SLAVI!

Englezi nas dobro natrpali - 5:1

09.09.2009 u 22:45

U predzadnjoj utakmici Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine, momčad Slavena Bilića gostovala je na slavnom Wembleyju. Bez Luke Modrića, Roberta Kovača i Vedrana Ćorluke valjalo se suprotstaviti najvećim zvijezdama engleskog nogometa, no nije išlo!

Engleska: Green - A. Cole, Upson, Terry, Johnson - Lennon (od 80. Beckham), Gerrard (od 80. Milner), Lampard, Barry - Heskey (od 59. Defoe), Rooney
Hrvatska: Runje - Srna, Križanac, Šimunić, Pranjić - Mandžukić, Vukojević, Kranjčar, Pokrivač (od 46. Rakitić) - Eduardo (od 73. Klasnić), Olić (od 46. Pertić)

90+2 Kraj utakmice!
90+2' Sudar Defoa i Vukojevića, igra ide dalje
90+1' Deffoe u prilici, Runje ipak brži
90' Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade
90' I dalje strepimo od novog pogotka, Englezi se poigravaju nama
87' Hrvatska čuva loptu koliko god je to moguće, čeka se kraj utakmice
85' Žuti karton za Terryja zbog prekršaja nad Klasnićem
84' Udarac Kranjčara sa 25 metara, preko gola
82' Hrvatska igra je nevjerojatna, i kad imamo priliku za kontranapad, naš vezni red zaustavlja igru i vraća loptu stoperima
80' Beckham i Milner mijenjaju Gerrada i Lennona
80' Uz ovacije tribina Englezi se lagano dodavaju i onda brzim ubačajima izbacuju svoje napadače u prilike
77' GOOOOOL! 5:1 Kakva pogreška Runje! Jednu laganu loptu je promašio, tek okrznuo kopačkom, i dodao točno na nogu Rooneyja. Kakva dekoncentracija!
76' Udarac Petrića, ravno u Greena
75' Hrvatska ponovno pokušava zaprijetiti Greenu, kao da nas je podigao Eduardov pogodak
73' Klasnić je zamijenio Eduarda
71' Eduardo je prvi pucao, Green jedva obranio, onda je slabašnim udarcem zaprijetio Mandžukić, engleski golman ponovno je obranio, a Eduardo je u mrežu zakucao 'otpadak'
71' GOOOOOL! 4:1 Eduardo je pogodio nakon velike gužve pred Greenom

70' Prvi udarac u okvir gola Engleza. Pucao je Kranjčar, a Green s lakoćom uhvatio loptu
70' Korner Srne, Barry izbacio izvan svog kaznenog prostora
69' Engleska i dalje navaljuje, a u našoj reprezentaciji vidi se nedostatak trke i želje
66' GOOOOOL! 4:0 Gerrard je ponovno glavom pogodio nakon jednog kompliciranja Pranjića i ubačaja Rooneyja koji se izborio za loptu na samoj gol aut liniji

65' Rakitić u prilici, no lopta mu bježi u gol aut
62' Engleska i dalje u naletu, Hrvatska igra je posve jalova
58' Nakon jednog prekršaja na sredini terena hrvatski igrači su stali očekivajući da će sudac svirati slobodan udarac, no sudac je dosudio prednost i Johnson je lijepo iskoristio priliku za dobar ubačaj. Lampard je s lakoćom poentirao
58' GOOOOOL! 3:0 Lampard glavom nakon ubačaja Johnsona
55' Zaleđe Gerrarda
55' Johnson je s leđa startao na Eduarda pred Greenom, no sudac nije ništa svirao. Ubacio je s desne strane Mandžukić
54' Prekršaj Terryja nad Srnom ispred Vedrana Runje
52' Zaleđe Eduarda
50' Korner za Srnu, brzo izvedeno na Mandžukića, ali njegov udarac otišao je iznad gola
48' Dobar ubačaj iz kornera Green vrhovima prstiju izbacio iz svog kaznenog prostora
48' Petrić izborio korner
46' Hrvatska je krenula s centra
46' Petrić i Rakitić ušli su umjesto Olića i Pokrivača

45+1' Kraj prvog dijela
45' Pranjić izgubio loptu na sredini, Heskey opet sam pred našim golmanom, ali Runje je uklizao u noge i obranio novu izvrsnu priliku Engleza
44' Šimunić dobio žuti karton zbog starta na Heskeyju
44' Šut Lamparda, lopta odlazi visoko iznad gola
43' Heskey sam pred Runjom, no naš golman ponovno skida 100-postotni pogodak
41' Heskey u zaleđu
39' Gerrard u dobroj prilici za ubacivanje, srećom pogriješio je, jer hrvatska obrana nije bila postavljena
38' Hrvatska prelako gubi loptu na sredini travnjaka i dopušta Englezima brzi protuudar
35' Lennon sam pred Runjom, naš vratar bravurozno brani
33' Eduardo u kontranapadu, ipak nije uspio proći kroz dvojicu obrambenih igrača Engleske
32' Loša procjena Šimunića, pustio je loptu u aut iako je bilo vidljivo da će biti za Engleze
30' Udarac Eduarda, lopta je otišla daleko od okvira gola
28' Izvrstan udarac Lamparda jedva odbija Runje; korner za domaćine
27' Slobodan udarac za Englesku na 30-35 metara
24' Rooney u zaleđu
23' Ubačaj Pranjića s desne strane, nažalost lopta je otišla u gol aut
22' Pokušaj udarca Marija Mandžukića, no lopta je završila u bloku engleske obrane
22' Dobro proigravanje Mandžukića za Olića, no napadač Bayerna nije dobro primio loptu
18' GOOOOOL! 2:0 Gerrard je zabio glavom nakon još jedno lijepog ubačaja Lennona. Ni Pranjić ni Pokrivač nemaju načina da zaustave ponajboljeg igrača Tottenhama
17' Mandukić u izvrsnoj prilici nakon ubacivanja Srne, no volej je otišao puno iznad gola
16' A. Cole u zaleđu
15' Engleska ima potpunu kontrolu igre
13' Barry pucao sa 25 metara, Runje izvrsno brani
12' Hrvatska pokušava samo dugim loptama, a takva igra unaprijed je protiv Engleza osuđena na propast. Najnoviji pokušaj bio je Mandžukićev
11' Zaleđe Rooney
10' Rooney u prodoru, Gerrard glavom preko gola
8' GOOOOOL! 1:0 Lampard je zabio s bijele točke. Runje je pogodio kut, no udarac je bio doista jak i precizan
7' Šimunić je srušio Lennona u kaznenom prostoru, opravdani penal za domaćine
7' Jedanaesterac za Englesku
6' Čim Eduardo primi loptu, Wembley zviždi
5' Hrvatska redovito brzo gubi loptu, trebalo bi usporiti napade i umrtviti igru
3' Gerrad u kaznenom prostoru, obrana sigurna
2' Engleska u prvim minutama ima loptu u nogama, ali bez prilika za ulazak u hrvatski kazneni prostor
1' S centra su krenuli Englezi