kvalifikacije za euro 2020.

Englezi demolirali Crnu Goru 7:0, Srbi se mučili s Luksemburgom, hat-trick Ronalda

14.11.2019 u 23:11

Engleska, Turska, Francuska i Češka plasirali su se na EURO 2020. godine nakon odigranih susreta kvalifikacija u četvrtak

Engleska je u skupini A na Wembleyu demolirala Crnu Goru 7:0 i ostvarila vizu za EURO. Već nakon prvog dijela bilo je 5:0 za 'Gordi Albion', uz hat-trick Harrya Kanea.

Češka je izborila EURO domaćom pobjedom nad Kosovom 2:1. U Plzenju su Kosovari poveli golom Nuhiua, a Češka je izjednačila u 72. minuti golom Krala. Junak dvoboja Kral zabio je drugi gol u 79. minuti za preokret i veliko slavlje Čeha.

U skupini vodi Engleska s 18 bodova, Češka ima 15 bodova, a Kosovo 11.

Turski nogometaši plasirali su se na EURO 2020. nakon što su u dvoboju skupine H u Istanbulu odigrali 0:0 sa Islandom, a taj rezultat je odveo na EURO i svjetske prvake Francuze.

Islanđanima je za prolaz trebala pobjeda u Istanbulu, a do nje ipak nisu došli,iako su u samoj završnici dvoboja propustili nekoliko prilika. Najveća šansa zbila se u 83. minuti kada je udarac glavom Magnussona na gol-crti zaustavio turski branič Demiral.

Francuzi su sat vremena prije dvoboja u Parizu s Moldavijom znali da su već prošli, pa su opušteno ušli u dvoboj i u 9. minuti Rata je doveo Moldavce u vodstvo. U 35. minuti izjednačio je Varane, no svjetski prvaci su drugi i pobjednički gol zabili tek u 77. minuti, a strijelac je bio Giroud iz penala.

Francuska vodi s 22 boda, Turska ima 20 bodova, a Island je treći s 16 bodova.

U skupini B Portugal je zadržao bod prednosti ispred Srbije i osigurat će plasman ukoliko u nedjelju svladaju u gostima Luksemburg ili Srbija ne pobijedi Ukrajinu, koja je već osigurala nastup na EURU.

Portugal je u Faru svladao Litvu 6:0, a tri gola je zabio Cristiano Ronaldo. Srbija je u Beogradu bila bolja od Luksemburga 3:2. Dva gola je zabio Mitrović, a jedan Radonjić, dok su strijelci za goste bili Rodrigues i Turpel. 'Orlovi' su posljednjih petnaestak minuta bili na mukama, slabašni Luksemburg je u 75. minuti smanjio na 3:2, ali za neko veće iznenađenje ipak nije imao snage.

Vodi Ukrajina s 19 bodova, Portugal ima 14, a Srbija 13 bodova.

Plasman na EURO 2020 su osim Turske, Engleske, Češke i Francuske ostvarili ranije i Belgija, Italija, Poljska, Rusija, Španjolska i Ukrajina.