LIGA PRVAKA - 5. KOLO

Eduardo zabio u Beogradu, kiks Arsenala

24.11.2010 u 08:42

Nakon 5. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H poznato je pet sudionika osmine finala, a Bayernu, Realu i Chelseaju pridružili su se Milan i Marseille. U uvjerljivoj pobjedi Šahtara u Beogradu pogotkom i asistencijom sudjelovali su Eduardo i Srna

SKUPINA E

ROMA - BAYERN 3:2 (Borriello 49, De Rossi 81, Totti 83-pen// Gomez 33, 39)
BASEL - CLUJ 1:0 (o Almerares 15)

1. Bayern München * 5 4 0 1 13:6 12
2. Roma 5 3 0 2 9:10 9
3. Basel 5 2 0 3 8:8 6
4. Cluj 5 1 0 4 5:11 3

Nakon 5. kola Lige prvaka, u skupini E, Roma je preokretom u Rimu protiv Bayerna, koji je već osigurao osminu finala, osvojila važna tri boda u utrci za osminu finala. Pogocima Gomeza u 33. i 39. minuti Bavarci su stvorili veliku prednost i otišli na zasluženi odmor. Drugo poluvrijeme je bilo u znaku rimske 'vučice'. Najprije je Borriello u 49. minuti smanjio je rezultat, a De Rossi u 81. minuti  potpuno je vratio Romu u igru za tri boda. U 84. minuti dosuđena je najstroža kazna za Rimljane, Totti je sigurno izveo jedanaesterac i stavio točku na 'i' te osigurao pobjedu Romi 3:2.

U drugoj utakmici, nogometaši Basela zadržali su mogućnost prolaska u osminu finala pobjedom na domaćem terenu protiv Cluja. Jedini pogodak na utakmici djelo je Almeraresa u 15. min.

SKUPINA F
SPARTAK - MARSEILLE 0:3 (Valbuena 18, Remy 54, Brandao 68)
CHELSEA - ŽILINA 2:1 (Sturridge 51, Malouda 84// Bello 19)

1. Chelsea * 5 5 0 0 14:3 15
2. Marseille * 5 3 0 2 11:3 9
3. Spartak 5 2 0 3 5:9 6
4. Žilina 5 0 0 5 2:17 0

U skupini F stvari su jasne. Uz Chelsea, koji je ranije bio siguran, nogometaši Olympique Marseillesa, glatkom pobjedom 3:0 u Moskvi, osigurali su prolazak u osminu finala. Prvi pogodak na utakmici postigao je nogometaš Marseillesa Valbuena u 18. minuti, a to je i ujedno rezultat s kojim se otišlo na odmor. U 54. minuti Remy udvostručio je vodstvo i odveo Francuze na prag osmine finala. Spartakov Brazilac Wellinton u 64. minuti doveo je svoju momčad u još nelagodniju poziciju dobivši crveni karton, a samo četiri minute kasnije Brandao je iskoristio brojčanu nadmoć i zabio treći pogodak za Marseilles i potvrdio prolazak Francuza u osminu finala.

U drugoj utakmici skupine, Žilina je u revijalnoj utakmici namučila Chelsea koji je pogotkom u završnici u Londonu pobijedio 2:1. Slovačka momčad neočekivano je povela na Stamford Bridgeu pogotkom Bella u 19. minuti. Nakon pogotka, nogometaši Chelseaja su redali prilike pred golom Žiline, no za izjednačenje su trebali čekati 51. minutu i pogodak Sturridgea. Bolju igru londonske momčadi okrunio je Malouda zgoditkom u 86. minuti te postavio konačan rezultat.

SKUPINA G
AJAX - REAL MADRID 0:4
(Benzema 36, Arbeloa 44, Ronaldo 70, 80-pen)
AUXERRE - MILAN 0:2
(Ibrahimović 65, Ronaldinho 90+1)1. Real Madrid * 5 4 1 0 11:2 13
2. Milan * 5 2 2 1 7:5 8
3. Ajax 5 1 1 3 4:10 4
4. Auxerre 5 1 0 4 3:8 3Derbi večeri igrao se u Amsterdam Areni, no osim po zvučnosti imena momčadi, utakmica nije bila na razini koju smo očekivali. Prije svega jer je Ajax bio prilično blijed i gotovo da nije znao kako se suprostaviti zahuktalom Mournihovom Realu. Gosti su već na startu pokazali po što su došli u Amsterdam i Stekelenburg je od prve minute bio na mukama, a prvi je put kapitulirao u 36. minuti. Do kraja poluvremena još ga je 'probušio' Arbeloa, a potom je u drugom dijelu, uz nekoliko izvrsnih driblinga, i Cristiano Ronaldo demonstrirao svoju moć, zabivši dva gola i potvrdivši da ćemo u ponedjeljak moći uživati u El Clasicu.

U drugoj utakmici skupine Milan je tražio pobjedu za potvrdu plasmana u osminu finala. Dugo je lomio otpor Francuza jer u Allegrijevoj momčadi nije bilo nekoliko važnih igrača, poput Pirla, Pata i Odda. Ipak, zahvaljujući genijalnosti Ibrahimovića, koji je u 65. minuti prvi svladao Sorina, Milanu je put do pobjede bio trasiran. Na kraju se među strijelce upisao i Ronaldinho, potvrdivši Milanovu pobjedu.

SKUPINA H
BRAGA - ARSENAL 2:0
(Matheus 82, 90+3)

PARTIZAN - ŠAHTAR 0:3 (Stepanenko 52, Jadson 60, Eduardo 68)

1. Šahtar  5 4 0 1 10:6 12
2. Arsenal 5 3 0 2 15:6 9
3. Braga 5 3 0 2 5:9 9
4. Partizan 5 0 0 5 1:10 0

Pobjedom u Beogradu Šahtar je stigao na milimetar do povijesnog uspjeha, prolaska skupine Lige prvaka. Ono što nas posebno može veseliti jest da su oba hrvatska igrača, i Darijo Srna i Eduardo da Silva, imali zapažen učinak. Upravo je Srna asistirao Jadsonu za pogodak u 60. minuti, a samo par minuta nakon što je ušao u igru, Eduardo da Silva potvrdio je uvjerljivu pobjedu ukrajinske momčadi. Doduše, u sudaru sa Stojkovićem ostao je ležati na travnjaku, ali nakon pružene pomoći ipak je nastavio dvoboj.

U drugoj utakmici skupine, u kojoj je sve djelovalo izvjesnije, Arsenal je pod upitnik doveo svoj plasman u sljedeći krug natjecanja. A koban po Wengerovu momčad bio je Brazilac Matheus, isti onaj kojeg se proteklog vikenda povezivalo s Dinamom.