LIGA PRVAKA - 5. KOLO

Eduardo strijelac, pobjeda Milana, kiks Arsenala

23.11.2010 u 20:40

Večeras se igraju utakmice 5. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H. Bayern, Roma i Real već su osigurali prolaz u osminu finala, a večeras će to pokušati i Šahtar naših Srne i Eduarda te Roma koja dočekuje Bayern

OVDJE PRATITE TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICA

90'+3 Matheus je zatvorio vrata Dinamu, ali i otovorio pobjedu Brage svojim drugim pogotkom za 2:0
90'+2 Xavi Alonso i Sergio ramos natjerali su suca da im pokaže crvene kartone, akko bi ih se riješili uoči osmine finala
90'+1 Ronaldinho je osigurao pobjedu Milanu u Auxerreu
86' - Malouda je pogodio za vodstvo Chelseaja 2:1
84'- potpuni preokret Rome - Totti zabio s 11m za 3:2
83' - Matheus, kojeg se spominjalo kao potencijalnog Dinamovog napadača, je pogodio za vodstvo Brage protiv Arsenala
81' - Roma je izjednačila na 2:2 protiv Bayerna a stijelac za 'vučicu' je bio De Rossi
81' - nakon što je srušen Özlij, Ronaldo je zabio s bijele točke za 0:4 protiv Ajaxa
69' - i Cristiano Ronaldo zabija gol za Realovo vodstvo 0:3

68' - par minuta nakon što je ušao, Eduardo je povisio na 0:3

64' - Ibrahimović je u Auxerreu doveo svoju momčad u vodstvo 0:1
62' - ušao je Eduardo, a izašao Douglas Costa
59'- na ubacivanje s desne strane našeg Darija Srne, Jadson je ostao sam i mirno poentirao za 0:2 Šahtara
52' - Šahtar vodi u Beogradu, a strijelac za 0:1 je Stepanenko
51'- Chelsea se spašava blamaže protiv Žiline; Sturridge je izjednačio na 1:1

49'- Borriello je samnjio prednostz Bayerna na 1:2
48' - sjajna akcija Cristiana Ronalda, ali Stekelenburg brani
- u utakmici Basela i Cluja prigodu je dobio i Saša Bjelanović

POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME
44' - Real vodi 0:2, gol je zabio Arbeloa jakim udarcem iz daljine, nakon što je blokiran slobodnjaka Ronalda
39' - dominaciju Bayerna svojim drugim golom potvrdio je Gomez za 0:2
36' - 0:1 dubinska lopta na deset metara, Özil je spustio loptu a Benzema iz trka zabio za vodstvo Reala
34' - brza akcija Reala, Benzema je pucao sa 18 metara, ali Stekelenburg je siguran
33' - 0:1 Bayern je u Rimu naplatio bolju igru a strijelac za vodstvo Bavaraca je bio Gomez
27' - U Rimu je Bayern propustio još jednu, već četvrtu veliku prigodu
19' - Babatounde Bello šokirao je Stamford Bridge, pogodivši za vodstvo Žiline 0:1; s time da je isti igrač i četiri minute ranije bio u gol-prilici
15' - 1:0 za Basel, protv Cluja; a stijelac je bio Almerares
10' - Luis Suarez, koji je neki dan ugrizao protivnika, zakuhao je prvu opasnost pred golom Casillasa; Sulejmanijev ubačaj izbacuje Realova obrana
 4' - Partizan je sasvim otvoreno krenuo protiv ukrajinske momčadi i u prve dvije minute imao čak četiri velike prilike
 1'- u Amsterdamu je počelo vrlo živo, Real prijeti Stekelenburgu

Od hrvatskih nogometaša, od prve minute večeras igraju Darijo Srna (Šahtar) te Danijel Pranjić (Bayern) , dok Eduardo (Šahtar) i Bjelanović (Cluj) svoju priliku čekaju na klupi.

Danas su ranije već igrali u Moskvi, u dvoboju 5. kola F skupine Lige prvaka, igrali Spartak i Olympique. Francuzi su pobijedili s 3:0 i tako osigurali plasman u osminu finala kolo prije kraja.

U dvoboju izravnih konkurenata za drugu poziciju u skupini Francuzi su bili daleko bolji na Lužnjikiju, te se tako osvetili Rusima za poraz (0:1) na Velodromeu. Pogotke su postigli Mathieu Valbuena (18), Loic Remy (54) i Brandao (68).