bundesliga

Dva su gola pala u prve četiri minute, a Borussija (D) je na kraju do gostujuće pobjede stigla tek u sudačkoj nadoknadi

25.01.2023 u 21:41

U susretu 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Mainz 2:1 postigavši pobjednički gol u sudačkoj nadoknadi

Mainz je šokirao 'žuto-crne' te je poveo već u 2. minuti utakmice, za 1:0 vodstvo domaćina zabio je Lee Jae-Sung. No, samo dvije minute kasnije gosti iz Dortmunda ekspresno se vraćaju u utakmicu nakon što je za izjednačenje zabio Julian Ryerson.

Nakon sjajnog otvaranja susreta i čak dva gola u prve četiri minute igre, više nije bilo golova sve do treće minute sudačke nadoknade kada je Giovanni Reyna zabio za 2:1 pobjedu gostiju.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Borussije u ovoj godini, dok je Mainz produžio seriju bez ligaške pobjede na zadnjih šest kola.

Borussija je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto s 31 bodom, pet manje od lidera Bayerna, dok je Mainz na 12. mjestu s 20 bodova.