BICIKLIZAM

Dva Hrvata među 10 u generalki za Giro

22.04.2011 u 18:27

Najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) završio je ovogodišnju utrku 'Giro del Trentino' na šestoj poziciji sa 42 sekunde zaostatka za pobjednikom, Talijanom Micheleom Scarponijem (Lampre), dok je Vladimir Miholjević (Acqua e Sapone) u konačnom redoslijedu zauzeo devetu poziciju sa 1:35 minuta slabijim vremenom od Scarponija

U posljednjoj, četvrtoj etapi, voženoj od Andala do Madonne di Campiglio u dužini od 161.5 kilometra najbrži je bio Čeh Roman Kreuziger (Astana) koji je u završnom sprintu bio brži od Talijana Emanuelea Selle (Androni Giocattoli), dok je treći Ukrajinac Jaroslav Popovič (RadioShack) ciljem prošao s osam sekundi zaostatka.

Kišerlovski je u četvrtoj etapi zauzeo 11. mjesto sa 24 sekunde slabijim vremenom od momčadskog kolege Kreuzigera, dok je Miholjević bio 22. sa 1:01 minutom zaostatka.

Četvrtodnevna utrka 'Giro del Trentino' biciklistima služi kao posljednja provjera forme uoči nastupa na drugoj najvažnijoj utrci u kalendaru, 'Giru d'Italia' koji započinje 7. svibnja u Torinu.