BUNDESLIGA

Dva Banovićeva gola za potop Herthe

20.09.2009 u 19:52

U susret šestog kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen i Werder odigrali su bez pogodaka, dok su Eintracht i HSV odigrali 1:1, pa je momčad iz Hamburga zadržala vodeću poziciju na ljestvici Bundeslige

HSV je na gostovanju u Frankfurtu poveo pogotkom Ze Roberta u osmoj minuti, a izjednačio je Russ u 32. minuti. Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić odigrao je cijeli susret za HSV. Jurica Vranješ nije nastupio za Werder na gostovanju u Leverkusenu.

U nedjelju je odigrana i utakmica između Herthe i Freiburga, a gosti su slavili 4:0. Dva pogotka za goste postigao je hrvatski nogometaš Ivica Banović, prvi u šestoj minuti, a drugi u 68. minuti. Strijelci su bili i Makiadi (12) te Idrissou (42).

Na ljestvici vodi HSV sa 14 bodova, drugi je Bayer Leverkusen s identičnim brojem bodova, ali slabijom razlikom pogodaka, dok je Bayern na trećem mjestu. Na začelju je Hertha s tri boda.