SUPER LIGA

Drogbina kineska avantura započela remijem

22.07.2012 u 22:41

Bjelokošćanski nogometaš Dider Drogba debitirao je remijem za svoj novi klub u kineskoj Super ligi – Shenhua

Drogba (34) je ušao u igru na poluvremenu utakmice u kojoj je njegov klub gostovao kod Guangzhoua R & F, koji je na poluvremenu vodio autogolom Moisesa iz 21. minute s 1-0.

Odmah po ulasku Drogba je pokazao zašto je još uvijek jedan od najboljih nogometaša svijeta kada je preuzeo ulogu vođe i počeo razigravati svoje suigrače. Shenhua je bod osvojila pogotkom Yunding Caoa u 68. minuti. Drogba je mogao i postići pogodak u 52. minuti da je bio malo precizniji glavom nakon što je vratar Guangzhoua obranio slobodni udarac.

Utakmicu je obilježilo i ujedinjenje bivših igrača Chelseaja Nicolasa Anelke i Didiera Drogbe. Francuz je u Kinu stigao još u prosincu prošle godine za tjednu plaću od 234 tisuća eura, a Bjelokošćanin je prije tjedan dana predstavljen kineskoj javnosti, nakon što je potpisao dvoipogodišnji ugovor vrijedan 254 tisuća funti tjedno.