NHL

Drama u Chicagu, Rangersi uvjerljivi

12.12.2011 u 09:05

Na programu NHL lige u nedjelju su bile tek dvije utakmice. Chicago Blackhawks su nakon produžetaka pobijedili San Jose Sharkse 3:2, dok su New York Rangersi deklasirali Florida Pantherse 6:1

Chicago je u dramatičnom dvoboju u United Centru dva puta gubio, no uspio je okrenuti rezultat i ostvariti 18. pobjedu sezone u 26 odigranih susreta. San Jose je poveo golom Jamiea McGinna u 17. minuti. Na 1:1 je izjednačio Marcus Kruger u 28. minuti, no 90 sekundi kasnije gosti ponovo vode, ovoga puta strijelac je bio Justin Braun.

U nastavku utakmice Blackhawks su opasno prijetili vratima Anntia Niemia, no dinski vratar je bio sjajan. Ipak, 66 sekundi prije kraja utakmice Andrew Brunette je uspio izjednačiti i izboriti produžetak. Potpuni preokret dogodio se u petoj minuti 'overtimea' kada je Patrick Sharp postigao pobjednički pogodak. Niemi je na koncu sakupio 31 obranu, no Sharksi su ipak ostali bez bodova.

U drugom susretu tek je prva trećina ponudila neizvjesnost. Florida se odlično držala 20 minuta, no potom se njezina igra raspala. Nakon prve dionice New York je imao pogodak viška (2:1), no u drugoj trećini je razriješio sve dvojbe postigavši četiri gola. Strijelci za domaći sastav bili su Brad Richards (11:40), Artem Anisimov (17:27), Derek Stepan (25:45, 37:48), Steve Eminger (30:43) i Marian Gaborik (36:53), dok je jedini gol za Floridu zabio Erik Gudbranson (18:07).