TRENER ANDROIĆ U ŠOKU

Dragulj Dario Šarić briljirao, Zagreb izgubio nemoguće!

29.01.2012 u 20:18

U pretposljednjoj utakmici 17. kola košarkaške ABA lige KK Zagreb CO je u Draženovu domu izgubio nakon produžetka od ljubljanske Union Olimpije sa 78:74

Prava drama odvijala se pred tisuću gledatelja na utakmici koja je Zagreb trebala zadržati u gornjem dijelu ljestvice kako bi – kada se već Final Four čini nedostižan – uhvatili koji bod više u utrci za Euroligu s Cedevitom.

Premda je u vrlo teškoj financijskoj situaciji zbog koje su redove Union Olimpije napustili ponajbolji igrači uključujući i posljednje pojačanje upravo hrvatskog prvaka Damira Markotu, Ljubljančani su došli do 11. pobjede u natjecanju.

Zagreb je većinu utakmice kontrolirao rezultat, na poluvremenu je imao sedam poena prednosti, a nakon tri četvrtine prednost su povećali na 11 poena. U dva navrata Zagreb je vodio sa 15 poena razlike, ali agresivnom obranom igrači Saše Filipovskog uspjeli su se vratiti i izboriti produžetak.

U regularnom dijelu utakmice Zagreb je imao posljednji napad za pobjedu, ali je Rančić požurio (umjesto da drži loptu do sirene!?) i 13 sekundi prije kraja napravio je osobnu pogrešku u napadu pri ulazu u reket. Neobjašnjiv potez svog igrača objasnio je Androić:

'Rekao sam mu da moramo čuvati loptu do kraja. Pa čak i da nije uputio šut na koš, bolje je da lopta završi na tribinama, nego da protivniku daš loptu u ruke 13 sekundi prije kraja. Što nam tada vrijedi koš, kada možemo izgubiti utakmicu?' nervozno je rekao Androić.

Kod Zagreba je najefikasniji bio Mario Kasun sa 18 ubačaja i 15 skokova, a uz njega je jedini dvoznamenkasti napadački učinak ostvario Sean May sa 12 koševa.

Zbog ozlijede skočnog zgloba zarađene u derbiju s Cedevitom, trener 'mrava' Vlado Androić nije mogao računati na reprezentativca i kapetana Krunu Simona, a osim toga porazu je kumovao velik broj izgubljenih lopti, njih čak 30. U tom negativnom segmentu prednjačili su Babić sa 7, Rančić sa 6 te Kasun sa 5 izgubljenih lopti.
'Sami smo si krivi za ovaj poraz. Neobjašnjivo je da smo izgubili čak 30 lopti, a da u drugom dijelu i produžetku nismo imali ni jednu osvojenu loptu. Vodili smo devet poena razlike dvije minute prije kraja i sve smo prosuli. Nismo imali odgovora na njihov presing', rekao je nakon utakmice Androić kojem je ovaj poraz teško pao.

Crnogorac Vladimir Dašić bio je prvo ime 'zmajčeka' sa 21 košem i 6 skokova, dok je Finac Sasu Salin dodao 14 (u prvoj četvrtini trice je gađao 3-3!), a Jaka Blažić 12 poena. Dašić je postigao i ključne, posljednje koševe na utakmici za pobjedu gostiju pri kraju produžetka (tricu pa polaganje).

'Ponosan sam na svoje igrače jer su vjerovali kako možemo pobijediti Zagreb koji je imao čak 15 koševa prednosti. Znali smo da nemaju Simona i Mulaomerovića i da trebamo vršiti pritisak na njihove vanjske igrače', rekao je nakon utakmice trener Olimpije Saša Filipovski

DARIO ŠARIĆ
Sretan sam što sam dobio značajnu minutažu od trenera i što sam dobro odigrao.

Jedna od rijetkih pozitivnih stvari koje se mogu izvući iz ovog poraza je 14 minuta igre talentiranog 206 cm visokog Darija Šarića koji je za to vrijeme ubacio 9 koševa sa stopostotnim šutom iz igre (3-3 za dva i 1-1 za tri poena), uz po jedan skok i asistenciju. Nakon što ga dugo nije biloi u sastavu zbpg tzv. 'tihog štrajka' Šarić je briljirao…

'Sretan sam što sam dobio značajnu minutažu od trenera i što sam dobro odigrao. No, što to vrijedi kada smo izgubili utakmicu u kojoj smo manje od dvije minute prije kraja vodili devet koševa', rekao je 17-godišnji Šarić.

Zašto Šarić nije dobio priliku pomoću u završnici ostaje na duši treneru Androiću. Kada je već momčad bila u kaosu, kako je i sam rekao, možda se trebao kockati.

'Ne volim gurati mlade igrače u vatru kada se odlučuje utakmica. Palo mi je na pamet da ga vratim u završnici, ali ipak nisam to napravio jer je u svojih 14 minuta ostavio sjajan dojam u povratku u momčad', dodao je Androić.

Zagreb je propustio priliku da se pobjedom poravna s Olimpijom na ljestvici, pa su sada s polovičnim omjerom 9-9 na 9. mjestu.