BUNDESLIGA

Dortmundska Borussija razbila Petrićev HSV

22.01.2012 u 18:05

HSV za kojeg igraju Petrić i Ilićević doživio je težak poraz pred svojim gledateljima od branitelja naslova dortmundske Borussije čak 5:1

U 18. kolu njemačke nogometne Bundeslige aktualni prvak, Borussia Dortmund, je na Imtech Areni deklasirao domaći HSV s 5-1.

Bundesligaški klub hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića, kao i potencijalnog 'kockastog' Ive Iličevića, upisao je prvi poraz u ligi od dolaska novog trenera, Thorstena Finka, na klupu.
Sve je nizbrdo za domaćine krenulo već u 16. minuti kada je Kevin Großkreutz, na asistenciju Shinjija Kagawe, zabio za vodstvo gostiju. Svega 21 minutu kasnije već je bilo 2-0, a pogodak, svoj 13. ove sezone, postigao je Poljak Robert Lewandowski. S dva gola prednosti se otišlo na predah.

U nastavku je drugi Poljak Jakub Błaszczykowski s dva uzastopna pogotka u 58., odnosno 76. minuti, podigao rezultat na 4-0, da bi u 83. ponovno Lewandowski zabio posljednji gol aktualnih prvaka za 5-0.

Počasni gol za domaćine u 86. minuti zabio je Peruanac Paolo Guerrero. Hrvatski reprezentativac Petrić ušao je u igru u nastavku utakmice umjesto srbijanskog igrača Gojka Kačara, dok Ivo Iličević nije ni bio u sastavu zbog ozljede. U pobjedničkoj momčadi Ivan Perišić nije ulazio u igru.

Nogometaši Bayera pobjedom su startali u nastavak bundesligaške sezone. S 3-2 su u Leverkusenu pobijedili Mainz, no treba reći da su imali prilično sreće na putu do tri boda.

Prvo ih je do vodstva doveo suparnički igrač Pospech zabivši autogol u 10. minuti. Vodili su i 2-0, ali i dozvolili suparniku da postigne dva pogotka unutar samo četiri minute (Polanski 50. i Caligiuri 53.).

Unatoč tome smogli su snage još jednom slomiti Mainzovu obranu i vratara Wetkla, a učinio je to Bender u 70. minuti na asistenciju Kadleca. Upravo je Kadlec mogao biti i tragičar domaće momčadi jer je samo minutu prije kraja napravio evidentan prekršaj u svom šesnaestercu. No, sudac Weiner je progledao domaćinu kroz prste, nije pokazao na bijelu točku i tri boda su tako ostala na BayAreni.

Bayeru je ovo bila četvrta ovosezonska domaća pobjeda, s tim da imaju još dva remija i tri poraza. Zanimljivo, još su uvijek u negativnoj razlici pogodaka na domaćem travnjaku (12-13).