NORDIJSKO SKIJANJE

Dominacija Bjorgen, Hrvatice među zadnjima

28.02.2011 u 14:32

Norvežanka Marit Bjorgen nastavila je dominirati natjecanjem skijašica trkačica na Svjetskom prvenstvu u nordijskom skijanju koje se održava u Oslu, u trećoj disciplini programa, utrci 10 kilometara klasičnim stilom, osvojila je treću zlatnu medalju. Prošloga je tjedna bila najbolja i u sprintu, te u dohvatnoj utrci na 15 km

Bjorgen je zadanu dionicu svladala za 27:39.3 minuta. Srebrno odličje je sa 4.1 sekundom zaostatka osvojila vodeća u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa, Poljakinja Justina Kowalczyk, kojoj je to drugo srebro u Oslu, jer je bila druga i u dohvatnoj utrci. Brončanu medalju osvojila je braniteljica naslova u ovoj disciplini otprije dvije godine iz Libereca, Finkinja Aino Kaisa Saarinen sa 9.7 sekundi slabijim vremenom od Bjorgen.

Bjorgen je prošle godine na ZOI u Vancouveru osvojila pet medalja, tri zlatne, te po jednu srebrnu i brončanu, a sada je na najboljem putu da u Oslu taj doseg čak i nadmaši.

U utrci na 10 km nastupile su i dvije hrvatske reprezentativke, 20-godišnjakinje iz Zagreba i Rijeke, Vedrana Malec i Nina Broznić, te su zauzele 59., odnosno 61. mjesto u konkurenciji 66 natjecateljica. Malec je za Bjorgen zaostala 6:24.9 minuta, a Broznić 7:03.4.