LIGA PRVAKA

Domagoj Duvnjak i Kiel protutnjali Arenom; rukometaši Zagreba u prvom poluvremenu zabili nevjerojatno mali broj golova

17.09.2020 u 20:19

Rukometaši PPD Zagreba, u zagrebačkoj Areni, upisali su poraz u prvom kolu Lige prvaka skupine B od Kiela 21:31

Senzacija se nije dogodila! Možda najveći favorit za osvajanje naslova bez većih problema prošao je gostovanje u Zagrebu.

Pred praznim tribinama (zbog korone) aktualni njemački prvak lako se obračunao s najboljom hrvatskom momčadi koja jednostavno nije mogla parirati moćnom bundesligašu.

• +7
RK PPD Zagreb - RK Kiel, Liga prvaka, 2020/21. Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Već nakon 30 minuta bilo je uvjerljivih 14:6 za Nijemce. Ne, nije pogreška, izabranici Igora Vorija u napadu nisu imali pravih rješenja za agresivnu obranu raspoloženih zvijezda Kiela.

U drugom poluvremenu to je bilo samo odrađivanje posla za njemačku momčad, a na kraju je završilo (s obzirom na prvo poluvrijeme) pristojnih 21:31.

Kod domaćina najefikasniji su bili Vistorop sa šest i Božović sa četiri pogotka, a kod pobjednika nezaustavljivi su bili Sagosen sa sedam i Ekberg sa šest golova, dok je Duvnjak dodao dva.

Zanimljivo, bila je to prva službena utakmica njemačkog sastava nakon 193 dana.

'Iza nas je najduža priprema u karijeri. Sad smo svi sretni što napokon započinje', rekao je kapetan THW-a Domagoj Duvnjak.