SERIE A

Domaći kiks Juvea, Lecce jedini slavio u gostima

15.01.2012 u 18:03

Nogometaši Juventusa odigrali su razočaravajućih 1:1 na svom terenu protiv Cagliarija u 18. kolu Serije A, dok je Lecce šokirao Firencu i uzeo prva tri boda pod vodstvom Sersea Cosmija

Kada je crnogorski napadač Mirko Vučinić već u 7. minuti doveo Juve do vodstva, očekivala se sigurna pobjeda 'stare dame'. Međutim, gosti se nisu predavali, te su preko Cossua u otvaranju nastavka došli do poravnanja koje im je na kraju i donijelo veliki gostujući bod u Torinu.

Nakon što je u premijeri na klupi posljednjeplasirane momčadi lige Leccea kapitulirao od Juventusa, već u narednom kolu Serse Cosmi je pokazao da je ipak podignuo momčad.

Na gostovanju kod Fiorentine slavili su 1:0 pogotkom Di Michelea iz jedanaesterca i time prekinuli niz od sedam utakmica bez pobjede u kojima su upisali šest poraza i jedan remi. Zadnju pobjedu Lecce je upisao još 6. studenog na gostovanju kod Cesene, a zanimljivo je istaknuti da još nisu slavili na domaćem terenu. Naime, sve tri dosadašnje pobjede u Serie A stigle su na strani.

Parma je također došla do tri boda s novim čovjekom na klupi. Ovoga tjedna momčad je preuzeo Roberto Donadoni i u debiju pred domaćim navijačima slavio pobjedu nad Sienom 3:1.

Kontroverzni rumunjski napadač Adrian Mutu postigao je svoj sedmi i osmi ligaški gol u pobjedi Cesene nad Novarom od 3:1. Nakon Mutuovih zgoditaka u 20. i 39. minuti, dvojbe oko pobjednika razriješio je Rinaudo pogodivši vlastitu mrežu u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Do kraja je tek u 89. minuti japanski reprezentativac Morimoto ublažio poraz.

Udinese je nakon domaćeg poraza u kupu od Chieva za njih loš tjedan zaključio u Genovi gdje su istoimeni domaćini s igračem manje izdržali nalete Di Natalea i društva te sačuvali prednost od 3:2 u zadnjih 15 minuta utakmice.

Premda je sastav iz Udina poveo u 14. minuti preko Ferronetija, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor, u nastavku su domaćini u furioznom ritmu zabili tri puta i okrenuli susret u svoju korist. Ipak, u 74. minuti isključen je Rossi, a Di Natale iz jedanaesterca svojim 14. ligaškim golom sezone smanjuje na 3:2, no to je bilo sve što su mogli.

Po ustaljenom običaju, čim napuste Siciliju nogometaši Palerma ne mogu do bod(ov)a, pa su shodno tome na gostovanju u Chievu izgubili 1:0. Igor Budan zaigrao je za goste od 66. minute umjesto Pinille. Palermo je na 10 gostovanju ove sezone u Serie A upisao tri remija i sedam poraza.