IZBJEGNUTA TRAGEDIJA

Divljaštvo na Cipru - na igrače bacili topovski udar

22.10.2012 u 10:30

Ciparsko je prvenstvo stiglo do šestog kola, a vodeći Anorthosis bio je domaćin Omoniji iz Nicosije

Nevjerojatne i dosad neviđene scene navijačkog divljanja zabilježene su ovog vikenda na Cipru, u dvoboju Anorthosisa i Omonije, kada su gostujući huligani pirotehnikom gađali ozlijeđenog igrača i liječničku ekipu koja mu je pružala pomoć.

Tijekom drugog poluvremena, dok je jedan igrač Anorthosisa ozlijeđen ležao na travnjaku, a liječnička mu ekipu pružala pomoć, prema njima je doletio 'topovski udar', nakon čije su se eksplozije porušili svi koji su se našli u blizini. Prekid je trajao desetak minuta jer pomoć je pružena i ovima koji su stradali nakon eksplozije.

Inače, domaćini su dvoboj dobili sa 2:0. Igrači Anorthosisa poveli su u četvrtoj minuti nakon gola Brazilca Spadacija. U 71. minuti drugi žuti karton dobio je Slovenac Ilič, no domaćini su do kraja ipak uspjeli zabiti još jedan pogodak, a konačnih 2:0 postavio je u 13. minuti sudačke nadoknade Čeh Rezek.