stojanović u euforiji

Dinamov Slovenac shvatio da je ispisao povijest pa otkrio što im je rekao izbornik Kek te koja je njihova tajna: Najsretniji sam čovjek na svijetu, ali...

25.03.2021 u 14:19

Zanimljivo je nakon pobjede Slovenije nad Hrvatskom 1:0, na otvaranju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru, bilo čuti Slovenca iz zagrebačkog Dinama Petra Stojanovića

Na iznenađenje mnogih, Slovenija je golom Sandija Lovrića iz 15. minute nadigrala Hrvatsku 1:0 te tako napravila velik pritisak Daliću i igračima u nastavku kvalifikacija. Ispada kako je Matjaž Kek održao lekciju Zlatku Daliću

Standardni desni bek Dinama Petar Stojanović odigrao je svih 90 minuta, a za slovenske medije nakon utakmice je rekao:

'U ovom sam trenutku najsretniji čovjek na svijetu. Mislim da smo protiv takvog suparnika pokazali da smo stvarno velika nogometna nacija. Još jednom smo dokazali da smo stvarno prava momčad, taktički smo bili odlični. Ostavili smo srce na terenu, borili smo se jedan za drugoga, a nogomet vas uvijek nagradi kad ste pošteni. Ovo nije mala pobjeda za nas', kazao je nakon utakmice 25-godišnji Petar Stojanović, igrač zagrebačkog Dinama od 2016. godine.

Činjenica jest kako Stojanović jako dobro poznaje hrvatski nogomet, stoga je i logično koliko mu ova pobjeda znači. Napravili su pravo malo čudo.

'Ovo je stvarno velika pobjeda, sretan sam, ali ne smijemo biti euforični. Stvarno smo ostavili srce na terenu! Taktički smo zrelo stajali, većim dijelom smo trpjeli, ali nas je na kraju sve nagradila sreća. A to je zato što smo se borili jedan za drugog. Ako igraš sa srcem, onda te i nagradi', dodao je Stojanović.

Dotakao se i tajne njihova uspjeha:

'Za prvih desetak minuta zaslužujemo kritike, ali smo na kraju pobijedili veliku Hrvatsku. Izbornik nam je sve dobro rekao, protiv Rusije ne smijemo ponoviti loš ulazak u utakmicu kao protiv Hrvatske. Nije to bilo zbog straha, nego poštovanja. Ne plašimo se nikoga, ali Hrvatsku smo respektirali. Međutim mi smo igrali doma, imamo veliko srce, kvalitetu i ne bojimo se nikoga', završio je Stojanović, jedini igrač Dinama koji je u razmaku od tjedan dana izbacio iz Europske lige veliki Tottenham i slavio protiv moćne Hrvatske. Na jedan je način ispisao povijest, a na tu opasku samo se nasmijao i rekao…

'Da, ali poseban je osjećaj pobijediti igrajući za svoju reprezentaciju, pogotovo protivnika kao što je Hrvatska.'