STATISTIKA

Dinamo vs. Nizozemci: 3 pobjede, 4 remija, 5 poraza

01.11.2011 u 19:51

Hrvatski nogometni prvak Dinamo kroz povijest je odigrao 11 utakmica protiv nizozemskih klubova i pritom je upisao tri pobjede, četiri neodlučena ishoda i pet poraza

Dvije od tri utakmice 'modri' su dobili protiv Ajaxa, protivnika protiv kojeg će u srijedu odmjeriti snage u stadionu Arena u Amsterdamu. Zanimljivo, obje utakmice su dobili upravo kao gosti. Prvi put Dinamo je pobijedio Ajax 1998. godine u Ligi prvaka. Gol odluke postigao je Josip Šimić u 68. minuti.

Drugi trijumf 'modri' su ostvarili u listopadu 2007. u pretkolu Kupa Uefa pobijedivši nakon produžetaka 3:2. U prvom susretu igranom u Zagrebu Ajax je slavio 1:0, no Dinamo je u uzvratu u 90 minuta uspio dostići prednost Nizozemaca, a potom u produžetu izboriti prolaz. Dinamo je u u jednom trenutku vodio čak 3:0, a 'kopljanike' su potopili Mario Mandžukić sa dva gola i Luka Modrić s jdnim golom. Trener je bio Branko Ivanković.

Treću pobjedu protiv Nizozemaca Dinamo je ostvario u sezoni 2008/09 u Kupu Uefa protiv NEC Nijmegena 3:2. Strijelci su bili Mandžukić (3), Balaban (81) i Vrdoljak (84).

DINAMO PROTIV NIZOZEMSKIH KLUBOVA:

Ukupno: 11 utakmica, tri pobjede, tri neodlučena ishoda i pet poraza uz razliku pogodaka 12:14