VELIKI ULOG (20.45)

Dinamo uvjerljivo do 4. pretkola Lige prvaka

08.08.2012 u 20:30

Dinamo večeras (20.45) igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv moldavskog predstavnika Šerifa. Najzanimljivije detalje s dvoboja iz Maksimira saznajte iz tekstualnog prijenosa tportala

Hrvatski prvak u novih 90 minuta, protiv momčadi koja je za njega bila kobna u istom natjecanju i u istoj fazi 2010., ulazi s velikom prednošću, jer je na gostovanju u Tiraspolu ostvario pobjedu od 1:0.

Prolaskom Šerifa Dinamo bi bi stigao korak do skupina Lige prvaka od čega bi ga dijelile još dvije utakmice protiv nekog kluba koji nije nositelj, a imao bi osiguran nastup u skupinama Europske lige.

Znači ulog je velik, ali atmosfera daleko od idealne. 'Modri' nemaju dobru potporu s tribina, a s dijela gdje se nalaze najžešći navijači već dugo se ne čuju pjesme potpore nego uvrede i skandiranja kontra Zdravka Mamića.

Osim toga Dinamo je bez ozlijeđenih Krstanovića, Kovačića i Calella, a zbog nesportskog ponašanja uoči utakmice suspendirani su Sammir i pokrivač. U Maksimiru će sigurno biti zanimljivo.

Sastavi

Dinamo: Kelava, Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić, Badelj, Ademi, Leko, Alispahić, Rukavina, Beqiraj
Šerif: Stojanov, Jao Pereira, Metoua, Apatič, Samardžić, Luvannor, Onica, Gheorghiev, Marjanović, Stanojević, Pešić

Dinamo - Šerif 4:0

90+2' - kraj utakmice
90' - dvije minute sudačke nadoknade
87' - GOOOOOL - 4:0 odbijanac je stigao do Ibaneza koji jelijepo pogodio za uvjerljivu pobjedu
85' - Rukavina je izašao, a na terenu je Ibanez
84' - neugodno ubacivanje s lijeve strane, ali je Gherorgiev zakasnio
83' - i Vida je ostao ležati, ali pored travnjaka pa se igra nastavila
78' - GOOOOOL 3:0 -  Peko je ubacio s desne strane, Šerifova obrana opet katastrofalno pogriješila, a Čop je iskoristio poklon te je gurnuoo loptu u gol
77' - Čop je ušao umjesto Beqiraja, inače zadnjih desetak minuta nije bilo pravih prilika
75' - srećom sudac ima razumjevanja pa je utakmica nastavljena
72' - baklje i dalje padaju s istoka, srećom ne u teren, novi prekid, dolaze specijalci na istok
70' - Badelj je ostao na zemlji, nadajmo se da se kapetan nije ozlijedio
66' - nova baklja s istoka u teren, opet prekid
64' - Peko ulazi umjesto Alispahića
62' - utakmica je nastavljena, ali je sudac upozorio kako će trajno prekinuti utakmicu
61' - bacaju se baklje, prekid utakmice
58' - Badelj iz daljine nije uspio iznenaditi Stojanova
54' - opasan udarac Stanojevića, ali zamalo pored Kelavine desne vratnice
54' - Lekina povratna lota za Badelja koji sa 16 metara puca pored desne vratnice
52' - Vidina prizemna lopta za Beqiraja koji neometan s desetak metara puca preko grede
48' - prvo Leko pa Alispahić pokušali su nemoguće, proći kroz petoricu
45' - počelo je drugo poluvrijeme

na odmoru je na travnjak izašla i Sandra Perković te je zlatna olimpijska dobila veliki pljesak
45+2' - kraj prvog dijela
45' - velika prilika za Šerif, Kelava je odbio loptu na glavu Gerghieva čiji udarac nije završio u mreži nego pored praznog gola. Sreća za Dinamo
42' - ubačaj s desne strane, a nakon duela Samardžića i Vide, Dinamov stoper ostao je ležati u šesnaestercu Šerifa. Brzo se je pridigao i nastavio igru
34' - GOOOOOL - 2:0 -Alispahić je dao loptu za Beqiraja koji se othrvao svojem čuvaru te je sada bio preciziniji u situaciji jedan na jedan sa Stojanovim
31' - nije jak tempo, Dinamo lako kontrolira utakmicu
27' - Badeljeva dubinska lopta za Vidu koji je pao u šesnaestercu, ali se sudac nije oglasio
25' - mat situacija, fenomenalno je Beqiraj gurnut u for, pobjegao je čuvaru, ali mu je Stojanov obranio zicer
24' - korner za goste, lopta se šetala po petercu Dinama i na kraju ju je Tonel izbio u novi korner. Nakon njega ipak nije bilo straha
20' - nova gužva pred moldavskim vratima, Beqiraj i Alispahić ipak nisu uspjeli gurnuti loptu u mrežu
16' - GOOOOOL - 1:0 Beqiraj je opalio iz daljine, lopta se od bloka odbila u ruke Stojanova koji je neshvatljivo ispušta, a Kelava trese praznu mrežu
12' - Alispahićev udarac je blokiran, ali lopta je stigla do Rukavine koji je ispred Stojanova promašio loptu, sreća za goste
9' - nema ozbiljnijeg Dinamovog pritiska, niti pravog pokušaja da se ugrozi Stojanov
6' - ubačaj Moldavaca sa desne strane završio je u Kelavinim rukama
5' - sjajan obrana Kelave, Marijanović je opalio sa 18 metara, a hrvatski vratar je krajnjim naporom zaustavio udarac
2' - odmah korner za 'modre', ali nije bilo opasnosti za Stojanova
1' - počela je utakmica, a tako i skandiranja protiv Mamića