ŠOK U SLAVONIJI

Dinamo sezonu počeo porazom od trećeligaša

18.06.2016 u 21:59

Dinamo je tradicionalno prvu utakmicu nakon ljetnog odmora odigrao u Pleternici, a došlo je vrijeme i za prvu pobjedu uvijek sjajnih domaćina

Dinamo je u Pleternicu zbog EURA i pošteda došao bez čak 18 prvotimaca i Slavija je to iskoristila za pobjedu 2:1 (1:0). U Dinamovom sastavu bilo je i respektabilnih mena, no već u 11 minuti Tomislav Žuljević pogađa vrata Ježine i tako se oprašta od svojih navijača uoči odlaska u drugu sustrijsku ligu.

Dinamo je izjednačio nakon pet minuta nastavka kada je zabio povratnik iz Lokomotive Franko Andrijašević, no pobjedu je Slaviji za 90. rođendan kluba osigurao Mario Majstorović u 71. minuti.

Dinamo i rođendansko slavlje domaćina došlo je vidjeti oko tisuću gledatelja.

Slavija: Blašković – Nikolaš (od 46. Kvaternik), Jelčić, Majstorović, M. Peharda – Ognjenčić, Abramović – I. Peharda, Ančurovski, Jakovljević – Žuljević (od 55. Solić) (još su igrali: Šubara, R. Bognar, Mikić, D. Bognar, Gomerčić, (Karlić)

Dinamo: Ježina – Moro, Sigali, Soldo, Musa – Pavičić, Olmo – Fintić, Gojak, Fernandes – Henriquez; 2. poluvrijeme: Ježina (od 61. Kotarski) – Stojanović, Borovec, Benković, Lovren – Knežević (od 54. Gojak), Andrijašević – Božić, Hodžić, Šitum – Radonjić