TRIJUMF UOČI LISABONA

Dinamo pokazao silnu moć i impresivnim preokretom protiv Rijeke poslao upozorenje Benfici

10.03.2019 u 19:27

U derbiju 24. kola HT Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su ove nedjelje na Maksimiru Rijeku rezultatom 3:1, u utakmicu u kojoj je gubio većim dijelom prvog poluvremena. Sada ima ogromnih +17 u odnosu na konkurenciju...

Unatoč velikoj emocionalnoj potrošnji ovog četvrtka protiv Benfice, Bjelica i njegovi nogometaši još jednom su rutinski obavili posao u HT Prvoj ligi i to u derbiju, protiv protivnika koji im je jedini zadavao glavobolje ove sezone.

• +11
HT Prva liga, 24. kolo: Dinamo - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Rijeka se do ove nedjelje mogla pohvaliti pobjedom i remijem protiv 'modrih', ali iako je pružila dostojan otpor i u ovom okršaju, kvaliteta je presudila na stranu domaćina koji je još jednom svojim nastupom na travnjaku oduševio okupljene na maksimirskim tribinama.

Bio je to dvoboj u kojem se Dinamo od samog početka autoritativno postavio na terenu, no Rijeka je bila ta koja je rano povela. Pogodak za goste već u 6. minuti zabio je Jakov Puljić koji je iz blizine poentirao nakon asistencije Mamića.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u dominaciji 'modrih', a nagrada je stigla u 42. minuti kada je jednu odličnu akciju spretnim pogotkom završio Mario Gavranović.

U drugom dijelu Dinamo je još žešće napao i došao na svoje kada je Dino Perić u 53. minuti glavom nakon prekida asistenciju Kadziora pretvorio u potpuni preokret.

U 69. minuti sve je bilo riješeno nakon akcije koju je započeo Andrić, a nastavio Atiemwen koji je povratnom loptom pronašao Nikolu Moru. Talentirani veznjak koji se dugo oporavljao od teške ozljede koljena niskim udarcem svladao je Slugu i postigao svoj prvi gol ove sezone u HT Prvoj ligi.

Do kraja susreta 'modri' su rutinski sačuvali prednost i otišli na +17 u odnosu na konkurenciju, 12 kola prije kraja domaćeg prvenstva. Rijeka je ostala druga, a sada sa samo dva boda prednost ispred Osijeka te šest ispred Lokomotive i Gorice.

Sve utakmice UEFA Europske lige, uključujući sve utakmice Dinama, ekskluzivno možete u HD kvaliteti gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Naravno, Dinamo se nakon ove demonstracije moći okreće ponovo Benfici i dvoboju u Lisabonu koji mu može donijeti četvrtfinale Europske lige (Arenasport 1, četvrtak, 21h). S obzirom na viđeno posljednjih dana, to definitivno nije nemoguća misija...