SuperSport Superkup

Dinamo petardom počastio Arsenala i najavio veliki derbi s Hajdukom i borbu za trofej; briljirao je mladi Brkljača!

07.07.2022 u 07:52

Puno je zanimljivih detalja obilježilo maksimirsku nogometnu srijedu u kojoj je Dinamo slavio rezultatom 5:1 na pomoćnom igralištu maksimirskog stadiona. Susret je bio zatvoren za gledatelje, a gost je bio Arsenal, ali ne londonski već stari znanci i prijatelji iz crnogorskog Tivta

U momčadi koja dolazi iz zemlje međunarodno poznate po nazivu Montenegro strijelac jedinoga gola bio je – Argentinac prezimena Montenegro... Na trenutke se činilo da je i Dinamo doveo pojačanje jer snažni i visoki gostujući napadač Božo Marković, koji je u Arsenal Tivat došao baš ovih dana iz crnogorskog prvaka Sutjeske iz Nikšića, nije imao dres prikladne veličine pa je zaigrao u – Dinamovom.

>> Nova sezona SuperSport Hrvatske nogometne lige i sav hrvatski nogomet gledaju se ekskluzivno na MAXSport 1 i MAXSport 2 kanalu na MAXtv-u. Više informacija OVDJE.

Domaćini su mu posudili primjerak stare rezervne garniture, obukao ju je naopačke, iznutra prema van, tako da se unutarnja bijela stapala s bojama suigrača, dok je Dinamov grb bio skriven u “naličju”...

Bilo je, dakako, zanimljivo i u nogometnom smislu, a maksimirske navijače posebno veseli sjajni debitantski nastup mladoga Marka Brkljače koji je odigrao drugih 45 minuta, i to u ulozi zadnjeg veznog, pri čemu se predstavio čvrstinom u duelima, ali i s nekoliko minijatura, efektnih dubinskih proigravanja. Još uvijek je nejasno kako je njegovo teledirigirano dodavanje za Luku Ivanušeca ostalo bez egzekucije. Ivanušec je izbio sam pred vratara, potkopao loptu, ali gosti su u zadnji trenutak dotrčali i izbili s gol-crte, javlja GNK Dinamo.

Mrežu je načeo Mislav Oršić u 34. minuti nakon ubačaja Luke Menala s desna, a gosti unijeli dašak neizvjesnosti izjednačivši već u sljedećoj akciji kad je Argentinac Julian Montenegro dočekao odbijenu loptu i efektnim volejem sa 17 metara zakucao u gol. Plave je u novo vodstvo doveo Ivanušec u 60. minuti iz jedanaesterca kojeg je izborio Gabrijel Rukavina. U 83. je Robert Ljubičić s lijeva filigranski precizno izvan kaznenog prostora pogodio suprotnu “malu mrežu”, kanonadu je nastavio Dario Špikić tri minute kasnije, a zaključio Deni Jurić doslovno u zadnjim sekundama iskoristivši pogrešku vratara. U međuvremenu su Špikić i Jurić silovitim udarcima uzdrmali vratnicu...

Cijeli hepening upotpunilo je i ugodno druženje Dinamove i Arsenalove delegacije pri čemu su se gosti, uz svojega domaćina, predsjednika Mirka Barišića, prisjetili i ranijih dana. Upravo je predsjednik Barišić još u ožujku 1971. godine bio među Dinamovom ekspedicijom koju su srdačno ugostili u Tivtu u kojem je i maksimirski klub imao zapaženu bazu navijača.

Bila je ovo odlična najava SuperSport Superkup utakmice Dinamo - Hajduk koja se igra u subotu 9. srpnja (20 sati, MAXSport, MAXtv).

Dinamo – Arsenal Tivat 5:1

Stadion Maksimir, pomoćni teren

Dinamo; prvo poluvrijeme: Nevistić – Moharrami, Theophile, Lauritsen, Bočkaj – Gojak; Menalo, Baturina, Marin, Oršić – Andrić; drugo poluvrijeme: Nevistić (60. Čavlina) – Ristovski, Dilaver, Štefulj, Ljubičić – Brkljača; Špikić, Tolić, Ivanušec, Rukavina – Jurić

Trener: Ante Čačić

Arsenal Tivat; prvo poluvrijeme: Nikić – S. Mršulja, Dragićević, Manojlović, Čavor (36. Rašo) – Mirković; Došljak, Montenegro, Muhović, Pepić – Bulatović; drugo poluvrijeme: Nikić (85. Ćetković) – S. Mršulja (55. Mališić), V. Mršulja, Todorović, Rašo (76. Marković) – Bakić; Stešević, Došljak (55. Radenović), Dašić (76. Čelebić), Vujačić (84. Tabajica) – Savio

Trener: Radisav Dragićević

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb), Gledatelja: - (utakmica zatvorena za gledatelje)

Strijelci: 1:0 Oršić (34.), 1:1 Montenegro (35.), 2:1 Ivanušec (50. - 11 m), 3:1 Ljubičić (83.), 4:1 Špikić (86.), 5.1 Jurić (90.)