NIJE BILO LAKO

Dinamo nije dozvolio iznenađenje; pogledajte pogodak koji je slomio otpor Lokomotive

14.12.2019 u 19:35

U drugoj subotnjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige na na Maksimiru je Dinamo pred nešto manje od dvije tisuće gledatelja svladao Lokomotivu 1:0

'Modri' nisu dozvolili iznenađenje protiv gradskog rivala iako im nije bilo lako. Hrvatski prvak je u srijedu ispao iz Europe i bilo je jasno da će trener Nenad Bjelica promiješati sastav, jer je dvoboj u srijedu s Manchester Cityjem ostavio traga.

Na travnjak je istrčalo čak deset novih igrača u odnosu na prvi sastav protiv Engleza, a jedini koji je zadržao svoju poziciju bio je vratar Livaković. Dinamo je dominirao protiv 'lokosa', ali taj pritisak nije donosio velike prilike, gosti su bez većih problema odolijevali napadima Dinama, a ako bi nešto i prošlo zadnju liniju bio je tu golman Grbić.

• +9
Hrvatski telekom Prva liga, 19. kolo, GNK Dinamo - NK Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl/PIXSELL

U nastavku je Dinamo još malo jače pojačao tempo, a u 61. minuti Bjelica je povukao ključan potez, jer je u igru uveo Oršića. Ovaj mu se na ukazanom povjerenju zahvalio na najbolji mogući način, u 66. minuti je zatresao mrežu.

Pinto je ubacio na drugu vratnicu, Šitum pokušao glavom, njegov udarac zaustavio je Grbić, ali je na odbijenu loptu prvi stigao Oršić i pogodio za pokazalo se konačnih 1:0.

Dinamo je s nova tri boda pobjegao Rijeci na deset, a Hajduku na 12 bodova. Zadnju utakmicu ove sezone Dinamo će odigrati u srijedu baš protiv Rijeke u odgođenom susretu 6. kola.

Rijeka-Varaždin3:1
Dinamo Zagreb-Lokomotiva1:0