LIGA PRVAKA - 2. KOLO

Dinamo na Gerlandu lovi prve bodove

27.09.2011 u 20:25

Dinamo danas (20.45) očekuje utakmica drugog kola Lige prvaka. Hrvatski prvak gostuje na Gerlandu kod Lyona, a najzanimljivije trenutke utakmice pratite u tekstualnom prijenosu na tportalu

'Modri' su stigli kod 'lavova' s velikim optimizmom. U Dinamovom taboru su uvjereni kako se mogu ravnopravno nositi sa svojim domaćinom te da bi uz malo sreće mogli najmanje do boda. Hoće li se želje navijača i igrača hrvatskog prvaka ostvariti ili će uslijediti bolno otrežnjenje ostaje nam da vidimo.

Podsjetimo kao je u prvom kolu Dinamo na Maksimiru poražen od Reala 1:0, dok je Lyon u Amsterdamu protiv Ajaxa odigrao utakmicu bez pogodaka.

Sastavi:
Lyon: Lloris – Reveillere, Lovren, B. Kone, Cissokho – Briand, Grenier, Gonalons, Källström, Bastos – Gomis.
Dinamo: Kelava – Leko, Vida, Tonel, Ibanez – Calello, Pokrivač – Badelj, Sammir, Kovačić – Beqiraj.

LYON – DINAMO 2:0

90+2' - kraj utakmice
90+2' - Lacazette je izašao pred Kelavu, ali je njegova lopta otišla pored vrata
90' - Bastos je dobro opalio, ali se lopta od živog zida odbila u korner
87' - Leko je blokirao udarac Bastosa
84' - Leko je napravio mali slalom između Lyonovih igrača, dobro je i pucao, ali je Lloris izbio u korner
81' - Calello se oslobodio čuvara, a onda pucao slabo u ruke Llorisa
77' - Bastos je s 30 metara pucao preko živog zida, ali i gola
74' - izlazi Pokrivač, a ulazi Rukavina
71' - novi konrer za 'modre', Tonel je pucao glavom, a Lloris je paradom izbio loptu dalje od gola
70' - korner Dinama, a udarac Vide je sa šest metara blokiran
68' - Sammir je požutio
67' - Sammir je probao sa 16 metara, ali njegov udarac je bio blokiran pa Lloris nije imao prevelikih muka
61' - Dinamo i kada dođe do lopte prelako je gubi, 'modri' i dalje nemaju rješenja za Lyonovu obranu
57' - Leko je požutio zbog prekršaja
56' - Bastos je ušao u šesnaest metara, a zatim s lijeva iskosa snažno pucao pored lijeve Kelavine vratnice
56' - Gomis je opalio s 20 metara, ali ravno u ruke Kelave
54' - Dinamo je i dalje nemoćan prema naprijed
51' - Gomis je napravio pomutnju u Dinamovoj obrani, ali njegova povratna lopta nije pronašla nekog od suigrača
49' - ubačaj Bastosa, ali prva dobra reakcija Šimunića koji izbija glavom
46' - počelo je drugo poluvrijeme, ušli su Šimunić i Tomečak, umjesto Kovačića i Badelja

45' - kraj prvog dijela
45' - Kelava je skinuo zicer igraču Lyona
42' - 2:0 - Kone je neometan nogom u petercu Dinama zabio nakon ubačaja iz kornera
38' - novi ubačaj s lijeve strane, Gomis je ostao sam, ali se nije snašao te je pucao pored gola
36' - Briand je dao povratnu loptu s desne strane, a sa 16 metara Grenier je pucao traljavo
35' - Tonel je blokirao udarac Bastosa, a u kontri Sammir je sa 16 metara pucao metar pored gola
31' - kakva prilika za Dinamo. Ibanez je ubacio na peterac, a Beqiraj je sa milimetar zakasnio
30' - Calello je opalilo, otišlo je daleko od gola, ali to je prvi udarac prema Llorisu
29' - Ibanez je pogodio živi zid
27' - Kallstrom je izveo korner a Kelava je dobro reagirao o odbio loptu
23' - 1:0 - pogreška Pokrivača koji je gurnuo loptu Gomisu, a on je krenuo prema Kelavi i zatim ga majstorski lobao
20' - nekoliko puta su Lyonovi igrači završili u zaleđu, zasad zadnja linija Dinama dobro surađuje
17' . nakon kornera gužva u kaznenom prostoru Dinama, Kelava je izašao s vrata, ali je Gonalons prebacio prazna vrata
15' - nekoliko vezanih pogrešaka Dinamove obrane nije kažnjeno
12' - pokušao je Sammir proći kroz gustu obranu 'lavova', ali domaćin je otklonio prijetnju
9' - centaršut s lijeve strane, ali srećom po hrvatskog prvaka Briand je glavom bio zamalo prekratak
6' - Lyon kontrolira loptu, 'modri' je nikako ne mogu dulje imati u svojem posjedu
3' - ubačaj s desne strane, a Gomis je promašio zicera, s pet metara je pucao preko grede
2' - Lyon je odmah pritisnuo, ali Dinamo se dobro postavio
1' - počela je utakmica

OSTALE UTAKMICE

SKUPINA D

Real Madrid – Ajax 3:0 (Ronaldo 25, Kaka 41, Benzema 49)

SKUPINA A

Bayern – Manchester C. 2:0 (Gomez 38, 45+1)
Napoli - Villarreal 2:0 (Hamšik 14, Cavani 17-11m)

SKUPINA B

CSKA M. – Inter 2:3 (Džagoev 45+4, Vagner Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, Zarate 79)
Trabzonspor - Lille 1:1 (Colman 75-11m / Sow 30)