NHL DOIGRAVANJE

Detroit se vratio nakon zaostatka 0:3

11.05.2011 u 13:04

Hokejaši Detroit Red Wingsa uspjeli su izboriti sedmu, odlučujuću utakmicu polufinala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige protiv San Jose Sharksa, svladavši ih noćas na domaćem terenu sa 3:1, pa je sada omjer u pobjedama poravnat na 3:3, nakon što je San Jose vodio sa 3:0

Noćas su mreže mirovale sve do posljednje trećine, a onda je u 44. minuti utakmice poveo San Jose pogotkom Logana Couturea. Iskusna ekipa Detroita, koja je u posljednjih 15 godina osvojila četiri naslova prvaka (1997, 1998, 2002, 2008), uspjela je napraviti preokret u manje od dvije minute, a strijelci su bili Šveđanin Henrik Zetterberg (50:38) i Finac Valtteri Filppula (52:32). Pogodak za konačnih 3-1 zabio je Darren Helm (58:55).

Odlučujuća utakmica je u četvrtak u San Joseu, a hokejaši Detroita bi mogli postati tek četvrta momčad u povijesti NHL-a koja je uspjela proći dalje nakon zaostatka od 0-3 u pobjedama. Do sada je to uspjelo samo Toronto Maple Leafsima 1942. godine, New York Islandersima (1975) i Philadelphia Flyersima (2010).