španjolska liga

Desetkovani Real Madrid bez svojih najvećih zvijezda pobijedio Osasunu i zasjeo na vrh ljestvice

25.09.2019 u 23:20

Nogometaši Real Madrida svladali su Osasunu 2:0 u utakmici 6. kola španjolskog prvenstva, odigranoj na stadionu Santiago Bernabeu, te su s 14 bodova izbili na vrh ljestvice, s bodom više od gradskog rivala Atletica koji je 2:0 slavio kod Mallorce

Realu su četvrtu ovosezonsku pobjedu donijeli brazilski tinejdžeri. Devetnaestogodišnji Junior Vinicius je pogodio u 36. minuti za vodstvo, a 18-godišnji Rodrygo, koji je zamijenio sunarodnjaka u 71. minuti, postigao je svoj premijerni gol za 'kraljevski klub' u prvom dodiru s loptom.

Postigao je Real još jedan gol, ali je VAR srbijanskom napadaču Luki Joviću 'ukrao' prvijenac u dresu madridskog kluba, zbog toga što je za dužinu stopala bio u zaleđu.

Luke Modrića zbog ozljede nije bilo u sastavu Reala, ali je uoči dvoboja izašao na teren s nedavnom primljenom nagradom za najbolju momčad u izboru FIFA-e, uz također nagrađene suigrače Sergija Ramosa, Marcela i Edena Hazarda.

• +5
La liga, Sevilla - Real Madrid Izvor: EPA / Autor: JULIO MUNOZ

Pobjeda uzdrmanog i neuvjerljivog Reala još je i upečatljivija ako se zna da uz Modrića i Hazarda zbog ozljeda nisu igrali ni Gareth Bale te Karim Benzema.

Atletico Madrid je s istovjetnih 2:0 slavio kod Mallorce, a strijelci su bili Diego Costa (26) te Portugalac Joao Felix (64), čiji je udarac odbijen od braniča Mallorce, a lopta je još udarila u vratnicu i završila u mreži. Atletico ima 13 bodova, jedan manje od Reala.

Athletic Bilbao je odigrao samo 1:1 kod Leganesa i ostao na trećem mjestu sa 12 bodova iza madridskog dvojca.

• +5
La liga, Barcelona - Valencia Izvor: EPA / Autor: Enric Fontcuberta

Najefikasniju utakmicu odigrali su Valencia i Getafe. 'Šišmiši' su na svojoj Mestalli vodili 3:1, ali su sjajni gosti s dva gola u razmaku od samo tri minute došli do boda. U sučevom dodatku je Getafe zabio i gol za pobjedu, ali je VAR presudio da je golu prethodilo zaleđe.