Derbijem na Rujevici između Rijeke i Osijeka kompletiralo se peto kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Rijeka je povela, Osijek izjednačio u završnici. Zadnje minute su ponudile velike prilike, no rezultat se do kraja nije mijenjao...

Rijeka: Prskalo, Župarić, Punčec, Kvržić, Smolčić, Velkovski, S. Lončar, Iglesias, Murić, Vuk, Čolak

Osijek: Ivušić, Škorić, Šutalo, Majstorović, Šorša, Bočkaj, Žaper, Kleinheisler, Lopa, Marić, Mance

• +8
Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Kakve dvije prilike za Rijeku! Čolak je izbio sam u kazneni prostor. Njegov udarac prema suprotnom kuti Ivušić odbija natrag u teren. Nastavio se napad Rijeke, lopta je došla do Kvržića koji je opalio i zatresao okvir gola u četvrtoj minuti sudačke nadoknade

• 90’

Sjajan prodor Silve kroz obranu Rijeke, Prskalo na kraju brani njegov udarac

• 86’

GOOOL! Silva je primio loptu na desnoj strani kaznenog prostora i vratio loptu u sredinu gdje je Žaper potpuno neometan pucao i zabio za izjednačenje

• 81’

Promjena u Rijeci. Ulazi Halilović, izlazi Vuk

• 74’

Promjena u Rijeci. Ulazi Capan, izlazi Iglesias

• 69’

Velika prilika za Osijek. Marić je pucao u kaznenom prostoru. Prskalo odbija loptu, do koje opet dolazi Marić. No Prskalo njegov drugi pokušaj, iz neposredne blizine, refleksno brani nogom

• 67’

Promjena u Osijeku. Ulazi Silva, izlazi Šorša

• 65’

Gužva u kaznenom prostoru Osijeka nakon što je golman u nesporazumu s obrambenim igračem otišao u prazno. No njegov suigrač je smirio loptu i vratio je vrataru prije nego što su igrači Rijeke stigli do nje

• 55’

Lončar pada u duelu u kaznenom prostoru Osijeka, sudac pokazuje da je start bio na loptu. U nastavku akcije Rijeka je pokušala s prodorom do korner linije i oštrim ubacivanjem. No Kvržiću pod pritiskom lopta odlazi van terena