serie a

Derbi Intera i Atalante završio bez pobjednika, Marko Pjaca zabio u domaćem porazu Genoe

08.11.2020 u 19:16

Nakon što su Lazio i Juventus odigrali 1:1 i drugi derbi 7. kola talijanskog nogometnog prvenstva, sraz Atalante i Intera završio je identičnim rezultatom...

Inter je poveo u 58. minuti golom Lautara Martineza, a izjednačio je Aleksej Mirančuk u 79. minuti.

U domaćim redovima je Mario Pašalić igrao do 59. minute, dok Boško Šutalo nije ulazio u igru. Marcelo Brozović je igrao cijeli susret za Inter, a Ivan Perišić je dobio priliku u posljednjih 15 minuta.

Roma je na gostovanju u Genoi slavila 3:1 uz tri gola Henrika Mhitarjana (45+2, 66, 85), dok je za domaći sastav zabio Marko Pjaca u 50. minuti.

Hrvatski nogometaš je zabio za 1:1 nakon odlične asistencije Gianluce Scaramacca koji je izbacio Pjacu samog ispred suparničkog golmana. Bio je to Pjacin drugi gol ove sezone nakon što je zabio i Crotoneu.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Lazio i Juventus su odigrali 1:1 na rimskom Olimpicu, a domaća momčad je do izjednačujućeg gola došla u posljednjim sekundama dvoboja.

• +2
Lazio - Juventus, Serie A, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: ANSA/CLAUDIO PERI

Juventus je poveo u 15. minuti, kad je Cristiano Ronaldo u mrežu skrenuo loptu nakon ubačaja Cuadrada. Oslabljeni Lazio uspio je osvojiti bod u petoj minuti sučevog dodatka u drugom dijelu, kad se Correa probio po desnoj strani između četvorice obrambenih igrača Juventusa, predao loptu Caicedu koji je iz okreta s desetak metara pogodio donji lijevi kut gostujućeg gola.

Osim izgubljena dva boda, momčad iz Torina je u Rimu možda na dulje razdoblje izgubila i Cristiana Ronalda koji je u 76. minuti izašao iz igre zbog ozljede lijevog koljena.