POBJEDE DOMAĆINA

Denver čuva drugo mjesto na Zapadu

03.04.2009 u 09:33

Na parketima NBA lige odigrane su tri utakmice, a u svima su bili uspješniji domaćini. Tako je Denver svladao Utah (114:104), Philadelphia je bila bolja od Milwaukeea (105:95), a Washington od Clevelanda (109:101)

Košarkaši Denver Nuggetsa učvrstili su se na čelu skupine Northwest, te na drugom mjestu Zapadne konferencije NBA lige 114:104 domaćom pobjedom protiv izravnog suparnika za naslov u ovoj skupini Utah Jazza. Domaće Nuggetse do pobjede je predvodio JR Smith koji je imao sjajnu šutersku večer, ušavši s klupe ubacio je 28 koševa, od toga osam trica. Posebno je dojmljiv bio u prvom poluvremenu kada je za 15 minuta ubacio 21 poen preokrenuvši zaostatak od 11 koševa u istu toliku prednost svoje momčadi. Carmelo Anthony dodao je 23 pogotka za pobjednike, dok su najbolji strijelci u sastavu Jazza bili CJ Miles sa 19 i Deron Williams sa 18 koševa i 10 asistencija.

Momčad s najslabijim omjerom pobjeda i poraza na Istoku Washington Wizardsi (18-59) uspjela je na svom terenu svladati vodeći sastav lige Cleveland Cavalierse (61-14) sa 109:101. Zvijezda Wizardsa Gilbert Arenas odigrao je tek drugu ovosezonsku utakmicu i odmah pokazao koliko je nedostajao svojim suigračima ubacivši 11 koševa uz 10 asistencija i šest skokova. Caron Butler (25) bio je prvi strijelac kod pobjednika, a LeBron James (31) kod Cavsa koji i dalje uvjerljivo drže prvo mjesto u ligi.

U posljednjem dvoboju večer Philadelphia 76-ersi su odličnom igrom u drugom poluvremenu svladali Milwaukee Buckse sa 105-95. Louis Williams (21) predvodio je strijelce Sixersa, a Ramon Sessions (18, 10 asistencija) Bucksa.