POŽURI POLAKO

De Rossi Talijanima spasio bod

14.06.2010 u 20:20

Odigrane su utakmice u prvih pet skupine uvodne runde nogometnog SP-a i red je došao na branitelje naslova. Nasuprot Talijanima stoji jedna od najozbiljnijih južnoameričkih selekcija, igrači Paragvaja koji su na poluvrijeme otišli s prednošću od 1:0, ali daniele de Rossi je spasio Talijanima bod

KRAJ SUSRETA: 1:1

Lippi je zamijenio vratara! Umjesto Buffona ulazi Marchetti.

48' - Talijani ne odaju dojam momčadi koja ima plan za povratak
52' - ubacuje Zambrotta, Pepe pokušava škaricama ali pozicija je bila strašno teška
55' - Paragvaj je dočekao polukontru, ali Vera je za malo promašio bliže rašlje
57' - Talijani su malo živnuli, ali Paragvaj je čvrst
61' - Caceres dobija prvi žuti karton na dvoboju
64' - Italija se vratila u igru!!!
64' - ubačaj iz kornera prolazi vratar i De Rossi iz srca peterca lako zabija za izjednačenje
67' - ubačaj s lijeve strane Santana šalje pored suprotne vratnice talijanskog gola
69' - ulazi najpoznatiji Paragvajac, Roque Santa Cruz
73' - Talijani traže drugi gol ali još nisu stvorili priliku za vodstvo
77' - Villar skida loptu s glave Iaquinte
80' - Pepe puca 'žabicom' s 20 metara, ali Villar je ukrotio šut. Simone Pepe je najopasniji Talijan
83' - nova žabica Talijana, Villar s mukom brani udarac Montoliva
85' - momčadi, posebno Talijani, hvataju dah za završne juriše
87' - Pepe je zaredao s ubačajima iz prekida, ali Paragvajci se drže
89' - Cardozo sramežljivo prijeti talijanskom golu
90' - tri minute nadoknade

PRVO POLUVRIJEME: 1:0 za Paragvaj

Dvoboj se igra u Cape Townu, a u Južnoj Africi je naglo pala temperatura i pada jaka kiša. Galama vuvuzela i dalje para zrak.
Paragvajski izbornik Martino ostavio je Santa Cruza na klupi.

1' - Talijani na početku bezuspješno pokušavaju dugim loptama
4' - čim su 'spustili' loptu na zemlju došli su do kornera
6' - zgusnuti vezni redovi ne doputaju veća uzbuđenja
10' - šut Montoliva s 20-ak metara se odbija od bloka
13' - Paragvaj ne može spojiti tri suvisla dodavanja
17' - Iaquinta se bacio u kaznenom prostoru, ali sudac mu je s pravom mahao zaleđe
19' - nedovoljno točan, ali zanimljiv ubačaj Zambrotte, najbolje je što se u ovom siromašnom nogometu vidjelo
21' - Paragvajci su relativno opasni nakon prekida, ali do šuta na gol nisu došli
22' - Montolivo je osvojio loptu i sjurio se ukontru, ali sustignut je i pucao je mlako
24' - Torres se našao u sjajnoj situaciji, ali s 20 metara je gađao kraj Buffonove stative. Je Torres ali nije Fernando
28' - sada Talijani prijete iz prekida, ali pargavj se sjajno pozicijski brani
30' - kiša slabi, pljusak je posustao
34' - opet dobar ubačaj Zambrotte, ali Paragvajci vladaju svojim zračnim prostorom
39' - gol za Paragvaj!!!!!!!!
39' - Alcaraz je glavom pospremio dobar ubačaj s 30 metara. čeka se odgovor Talijana