NBA LIGA

Dario Šarić odigrao najlošiju utakmicu za Sixerse u drami protiv Houstona

26.10.2017 u 12:29

Sinoć su u NBA igrala trojica hrvatskih reprezentativaca i dok su Indiana Pacersi i Philadelphia 76ers Bojana Bogdanovića i Darija Šarića upisali poraze, Dragan Bender i njegovi Phoenix Suns su slavili.

Najzanimljivija je utakmica igrana u Philadelphiji gdje su domaćini poraženi od Houston Rocketsa sa 104:105, a pobjedu je gostima uz zvuk sirene na kraju, nakon prave drame, donio Eric Gordon tricom.

Gordon je ujedno bio i najučinkovitiji igrač gostujuće momčadi sa 29 pogodaka, James Harden je dodao 27, a Clint Capela 16 uz 20 skokova.

Šibenčanin Dario Šarić je za Sixerse odigrao 16 minuta, bez postignutog koša (šut 0/1) uz dva skoka, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Bila je to njegova najlošija utakmica ove sezone i jedna od najlošijih u profesionalnoj karijeri...

Najbolji strijelac Philadelphije bio je J.J. Redick koji je utakmicu završio sa 22 pogotka, Joel Embiid je ubacio 21, a Robert Covington 20.

Činilo se da Sixersi kontroliraju utakmicu do zadnje dvije minute. U zadnjoj četvrtini vodili su sa devet razlike, a onda su Harden i Gordon pogodili svaki tricu i smanjili taj zaostatak na samo tri koša. Nakon toga suđen je prekršaj Embiidu jer je zaustavio loptu u letu prema košu, Harden pogađa jedno slobodno bacanje za Rocketse, a nakon toga Bayliess promašuje šut za Sixerse.

Poraz su upisali i Indiana Pacersi od kojih su sa 114-96 bolji bili Oklahoma City Thunder. Bojan Bogdanović je na terenu proveo 28 minuta i u tom vremenu je zabio četiri koša (šut 0/7) te upisao dva skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Oklahoma Cityja Russell Westbrook je stigao do svog drugog triple-doublea ove sezone, zabio je 28 koševa i tome dodao 16 asistencija i deset skokova. Carmelo Anthony je ubacio 28 koševa uz 10 skokova, a Paul George je zabio 10 koševa svojoj bivšoj momčadi.

Najbolji strijelac utakmice i Indiane bio je Victor Oladipo koji je zabio 35 koševa, dok je Darren Collison dodao 18.

Thunder je vodio 54-48 na poluvremenu, a u trećoj povećava prednost na 70-57 i tri minute prije kraja tog dijela utakmice vodi 82-66. Nakon toga ne ispušta prednost do kraja.

Pobjedu su upisali Phoenix Suns Dragana Bendera koji su pobijedili Utah Jazz sa 97-88.

Bender je odigrao 21 minutu i zabio tri koša (šut 1/4) te ugrabio četiri skoka, upisao jednu asistenciju, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Najučinkovitiji u redovima Phoenixa bio je TJ Warren sa 27 pogodaka, dok je Jazz predvodio Rodney Hood sa 22 pogotka.   Cleveland Cavaliersima nije pomogao ni triple-double LeBrona Jamesa, njih su  jučer sa 112-107 u New Yorku svladali Brooklyn Nets.

James je postigao 29 pogodaka uz 13 asistencija i 10 skokova za svoj 56. triple-double u karijeri, ali je promašio zadnja sva slobodna bacanja 7,6 sekundi prije kraja. Ante Žižić nije igrao za Cleveland.

Spencer Dinwiddie je predvodio Netse sa 22 pogotka.

Los Angeles Lakers Ivice Zubca su sinoć slavili nakon produžetka sa 122-99 protiv Washington Wizardsa. Zubac nije igrao.