nba liga

Dario Šarić i 'Wolvesi' do pete uzastopne pobjede; Irvingovih 30 koševa vrijedilo više od Jamesovih

10.03.2019 u 09:11

Minnesota je ostvarila petu uzastopnu domaću pobjedu uz dobru partiju Darija Šarića, a Boston Celticsi uništili su minimalne izglede Lakersa kako bi mogli vidjeti doigravanje.

Wolvesi nastavljaju igrati kvalitetno pred vlastitim navijačima, a petu povezanu pobjedu ostvarili su protiv Washingtona, nakon produžetka uz brigu oko koljena najboljeg igrača Karla Anthonyja-Townsa. Naime, Towns je napustio utakmicu u završnici regularnog tijeka utakmice zbog ozljede koljena, do tada je postigao 40 poena uz 16 skokova. Produžetak je izborio Bradley Beal tricom sa zvukom sirene.

kako piše Sportklub, u dodatnom vremenu, Minnesota je za nijansu prezentirala bolju igru osiguravši 31. pobjedu sezone. Derrick Rose ubacio je 29 poena, Taj Gibson dodao je 15 uz 13 skokova, dok je Dario Šarić na terenu proveo 19 minuta, upisao je učinak od 13 koševa (5-10, trica 3-5), šest skokova, tri asistencije, osvojenu i izgubljenu loptu. Beal je s 36 poena, deset skokova i devet dodavanja bio najbolji kod Wizardsa.

Boston Celticsi, nakon nedavnog ružnog domaćeg poraza od Rocketsa i razgovora koji je uslijedio između trenera i igrača, povezali su tri uzastopne pobjede i to na Zapadu. Nakon Warriorsa i Kingsa, svladali su i Lakerse kojima nije pomogao niti triple-double LeBrona Jamesa (30p, 12as, 10sk) za samo 28 minuta igre.

Celticsi su formirali vodstvo od 17 razlike na ulasku u posljednju četvrtinu, a James nije imao suigrača koji bi mogao pomoći obzirom kako su utakmicu propustili Ingram i Kuzma. U njihovom odsustvu istaknuo se Moritz Wagner s učinkom karijere od 22 poena, a dodao je i šest skokova. Kyrie Irving je s 30 koševa predvodio Celticse koji će završiti putovanje na zapadnoj obali protiv Clippersa.

Dragan Bender startao je u početnoj petorci dvoboj Sunsa i Blazersa, igrajući 16 minuta, zabilježio je učinak od pet poena (2-4, trica 1-3, sl. bacanja 0-1), tri skoka i dvije asistencije. Blazersi su u jednom trenutku vodili 29 razlike, a posljednju četvrtinu od igrača iz početne petorke igrao je samo CJ McCollum, Sunsi su uspjeli zamalo preokrenuti rezultat, no najbliže što će doći bilo je pet poena minusa.

Upravo je McCollum predvodio Blazerse s 26 poena, Damian Lillard ubacio je 18 uz devet asistencija, a Jusuf Nurkić pridodao je 14 i devet skokova. Sunsi su tako prekinuli najveću pobjedničku seriju ove sezone od tri utakmice, istaknuo se Devin Booker s 23 poena, DeAndre Ayton ubacio je 21 uz osam skokova.