španjolska liga

Čudo od djeteta; fantastični 17-godišnjak Ansu Fati zabio je dva gola u samo dvije minute za pobjedu Barcelone

02.02.2020 u 23:34

U posljednjem susretu 22. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Levante 2:1, a oba gola za katalonskog velikana zabio je Ansu Fati...

Novo Barcelonino 'čudo od djeteta', 17-godišnji Ansu Fati, doveo je Barcu u vodstvo u 30. minuti nakon sjajne asistencije Lea Messija, a samo dvije minute kasnije zabio je i za 2:0, također na Messijevu asistenciju.

U posljednjim trenucima susreta Rochina je smanjio na 2:1. Za Barcu je cijeli susret igrao Ivan Rakitić.

U ranije odigranom susretu Sevilla je kiksala odigravši kod kuće 1:1 protiv Deportivo Alavesa. Gosti su poveli u 70. minuti golom Joselua, a izjednačio je Ocampos iz kaznenog udarca sedam minuta kasnije.

• +5
La liga, Barcelona - Levante Izvor: EPA / Autor: Alberto Estevez

Villarreal je pobijedio Osasunu 3:1, dok je Leganes bio bolji od Real Sociedada 2:1. Eibar i Real Betis su remizirali 1:1, a priča dana je maleni Getafe koji je na gostovanju porazio Athletic Bilbao 2:0.

Getafe, momčad iz predgrađa Madrida, trenutno je treća momčad španjolskog prvenstva, drži poziciju koja izravno vodi u Ligu prvaka.

Na ljestvici vodi Real Madrid s 49 bodova, Barcelona ima tri manje, dok Getafe i Sevilla imaju po 39 bodova.