TRI GOLA U DERBIJU

Čudesni Zlatan Ibrahimović postavio novi rekord za LA Galaxy pa bahatom izjavom zbunio američke novinare

16.09.2019 u 10:04

Zlatan Ibrahimović, najbolji švedski nogometaš svih vremena koji će uskoro proslaviti 38. rođendan, oduševljava ljubitelje nogometa u SAD-u. U novoj pobjedi Los Angeles Galaxyja protiv Kansas Cityja nogometaš koji podrijetlo vuče iz BiH i Hrvatske zabio je tri gola i usput je postavio novi rekord

U uvjerljivoj pobjedi Los Angeles Galaxyja protiv Kansas Cityja (7:2) u MLS ligi nekadašnji reprezentativac Švedske zabio je tri gola, a podatak kako je ova utakmica odlučivala o poziciji uoči početka doigravanja u Zapadnoj konferenciji dovoljno govori. Ibrahimović je najprije svojoj momčadi pomogao da izjednači udarcem s bijele točke u 32. minuti. Nakon toga je zabio za 3:1 u 51. minuti i na kraju za 7:1 u 85. minuti.

Dodajmo kako je LA Galaxy sada matematički vrlo blizu doigravanja jer su do kraja su ostala četiri kola regularnog dijela (trenutačno su peti, a prvih sedam momčadi ide u doigravanje).

Treba reći kako je neponovljivi Ibrahimović na spomenutoj utakmici prvo izjednačio rekord momčadi po broju golova jednog igrača u sezoni (24), da bi nešto kasnije postavio novi apsolutni rekord stigavši do 26 golova u sezoni. I tu ne misli stati. Inače prijašnji rekord je držao Carlos Ruis koji je u sezoni 2002. zabio 24 gola...

'Zabijati golove je lako, samo trebate biti kao Zlatan i to će doći', kazao je nakon utakmice samouvjereni Ibrahimović koji je svojom novom izjavom opet zbunio američke novinare.

'Zabijam golove i trebam tako i dalje nastaviti. Želim pomoći svom klubu na najbolji mogući način, a to je da zabijam golove i tako će nam svima biti lakše0, dodao je karizmatični Šveđanin.

Netko će njegove izjave opisati bahatima. Netko će reći da je pretjerao, ali oni koji prate njegovu karijeru od početaka u Ajaxu govore kako se nimalo nije promijenio i da je uvijek iskren.

Isto tako je novim golovima Ibrahimović stigao na svega vrlo blizu prvog strijelca lige Carlosa Vele koji briljira u dresu konkurentskog Los Angeles FC-a. U kakvoj formi igra Ibra nije nemoguće da uskoro izbije na prvo mjesto te usput obori još nekoliko rekorda. Za igrača koji će uskoro imati 38 godina zaista nevjerojatan doseg.