Ronjenje na dah

Čudesni Hrvat Čolak postigao što dosad još nikome nije uspjelo!

19.06.2017 u 10:21

Sjajni hrvatski ronilac na dah Goran Čolak osvojio je posljednjeg dana CMAS Europskoga bazenskog prvenstva koje se održava u Cagliariju još jednu zlatnu medalju, svoju treću na ovom natjecanju, i to u disciplini dinamike s monoperajom s preronjenih 279,39 metara

Čolak je na ovom prvenstvu postigao nešto što do sada nije uspjelo nikome; osvojio je ukupno četiri medalje, tri zlatne i jednu srebrnu. Slavio je u disciplinama dinamika bez peraja (DNF) u kojoj je postavio svjetski rekord, u statici (STA), a srebro je osvojio u disciplini dinamika sa stereo perajama (DYNBiFins). Ovim podvigom Čolak je još jednom potvrdio kako mu nema premca u ovom sportu...

U disciplini dinamika s monoperajom iza sebe je ostavio dva Talijana Luciana Morellija (267,21m) i Mattea Airoldija (249,8m).

Od ostalih hrvatskih predstavnika u toj disciplini nastupili su i Arijan Zec koji je s preronjenih 236,33 m zauzeo peto mjesto, dok je Vitomir Maričić bio šesti sa 233,52 m.

U ženskoj konkurenciji Lidija Lijić Vulić je bila šesta sa 203,34 m, a Mihaela Romić deseta sa 173,86 m.