LEGENDA NA VRHU

Čudesni Bolt ipak nastavio svoju sprintersku vladavinu!

23.08.2015 u 15:27

Usain Bolt postao je svjetski prvak na 100m u Pekingu, pobjedivši u finalu Justina Gatlina koji je imao najbrža sprinterska vremena ove sezone...

Gatlin ipak nije uspio. Cijele godine Usain Bolt mu je gledao u leđa, no kad je bilo najvažnije, Jamajkanac je proradio i osvojio zlatnu medalju, nastavivši svoju dominaciju sprinterskim disciplinama atletike.

Amerikanac može biti razočaran jer je trčao 9.77 u polufinalu, ali nije to uspio ponoviti samo nekoliko sati kasnije. Bolt je s 9.79 ušao kao najbrži u cilj te tako najavio pohod na zlato i na Igrama u Riju, gdje će mu Gatlin vjerojatno također biti glavni konkurent.

Iznenađujuću broncu je s osobnim rekordom od 9.92 osvojio mladi 20-godišnji Kanađanin Andre de Grasse.

Bolt je tako na mjestu na kojemu je prije sedam godina, na Olimpijskim igrama, po prvi put stekao svjetsku slavu osvojivši tri zlata (100m, 200m, 4x100m) potvrdio kako je još uvijek najbrži čovjek na svijetu. U nedjelju je osvojio svoje 15. zlato s velikih natjecanja.