FORMULA 1

Crveni bikovi protutnjali Malezijom

04.04.2010 u 12:07

Njemački vozač Sebastian Vettel (Red Bull) pobijedio je u današnjoj utrci Formule 1 za VN Malezije, što mu je šesta pobjeda u karijeri

Drugi je bio njegov momčadski kolega Australac Mark Webber, a treće mjesto pripalo je Nijemcu Nicu Rosbergu (Mercedes GP). Poljak Robert Kubica (Renault) osvojio je četvrto mjesto.

Sedmerostruki svjetski prvak Michael Schumacher (Mercedes GP) odustao je u 11. krugu zbog mehaničkih problema, a Fernando Alonso (Ferrari), dvostruki svjetski prvak i pobjednik prve utrke sezone, isto je doživio u zadnjem krugu.

U tri ovosezonske utrke Formule 1 na pobjedničko postolje su se penjala trojica vozača, u Bahreinu je slavio Fernando Alonso, u Australiji Jenson Button (McLaren) i sada u Maleziji Sebastian Vettel.

U ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Formule 1 vodi Felipe Massa sa 39 bodova, a slijede Fernando Alonso i Sebastian Vettel sa 37.