serie a

Cristiano Ronaldo 'torpedirao' Parmu i odveo Juventus na četiri boda prednosti ispred Intera

19.01.2020 u 23:05

Nogometaši Juventusa iskoristili su kiks Intera i pobjedom 2:1 protiv Parme pobjegli 'nerazzurrima' na četiri boda prednosti...

Oba gola za Juve zabio je portugalski majstor Cristinano Ronaldo stigavši do brojke od 16 golova u Serie A ove sezone, a više od njega zabio je je tek napadač Lazija Ciro Immobile koji vodi na ljestvici strijelaca s 23 gola.

Ronaldo je doveo Juve u vodstvo u 43. minuti, a izjednačio je Andreas Cornelius u 55. minuti. Međutim, samo tri minute kasnije torinska 'stara dama' je izvela brzu kontru koju je u gol pretvorio Ronaldo na sjajnu povratnu loptu Paula Dybale. Marko Pjaca ovoga puta nije dobio priliku za Juve.

• +5
Serie A, Juventus - Parma Izvor: Profimedia / Autor: Marco Bertorello / AFP / Profimedia

Slavila je i Roma, koja je gostovanju pobijedila Genou 3:1 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola. Nakon što je doživjela domaće poraze od Torina (0:2) i Juventusa (1:2), Roma je u Genoi prekinula crni niz.

Pobjedu Rimljanima donijeli su Cengiz Under (5), Davide Biraschi (44-ag) i Edin Džeko (74), dok je gol za domaćine zabio Goran Pandev (45). Marko Pajač nije nastupio za Genou, baš kao ni Nikola Kalinić za Romu.