ISKRENI U PORAZU

Ćorluka: Dali smo sve, ali Barca je bolja

15.02.2012 u 07:56

Barcelona je još jednom pokazala svoju moć i usred Leverkusena deklasirala Bayer 3:1. Istina, domaćini su u drugom poluvremenu nešto zaprijetili, ali nedovoljno da se slomi aktualni europski prvak

U Bayeru su nakon poraza u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka od Barcelone bili svjesni da nisu odigrali onakvu utakmicu kakva se očekuje protiv, po mnogima, najbolje momčadi svijeta.

'Iskreno govoreći, dali smo najviše što smo mogli', ustvrdio je nakon prve utakmice osmine finala Lige prvaka i 3-1 domaćeg poraza od Barcelone hrvatski nogometaš Bayera Vedran Ćorluka

'Trenutačno nismo u najboljoj formi, no borili smo se maksimalno i stvorili neke dobre prilike. Na kraju se mora priznati da je Barcelona bolja momčad. U prvom smo poluvremenu igrali previše defenzivno. Nakon što smo izjednačili, zaigrali smo bolje', dodao je hrvatski branič, koji je odigrao treću utakmicu za svoj novi klub te upisao asistenciju.

Sa svojim se desnim bočnim braničem također složio i Bayerov trener Robin Dutt:

'Defenzivna nam je organizacija u prvom poluvremenu bila dobra, no nedostajalo nam je petlje. Igrali smo previše strašljivo, previše smo respektirali Barcelonu. U drugom smo dijelu zaigrali sasvim drukčije: postojali smo na terenu i stvorili smo Barceloni puno poteškoća. Moram istaknuti da je trkačka potrošnja mojih igrača bila golema. Da bismo došli u posjed lopte, cijela je momčad prosječno morala biti na 200 otkucaja srca u minuti.'

Trener pobjedničke momčadi fokusirao se na klišej o neuništivom njemačkom duhu:

'Njemačke se momčadi uvijek vraćaju u igru. Možemo stoga biti zadovoljni što smo uspjeli odigrati ovako dobru utakmicu i pobijediti. I u uzvratu moramo biti na oprezu. Njemačke momčadi nikad ne smijete podcijeniti. Naučili smo to opet danas u drugom poluvremenu.'