OGLED RIVALA

Copa: 'Metak' Aguera riješio vrući latinski Clasico

17.06.2015 u 10:04

U jednom od najemotivnijih nogometnih dvoboja svijeta Argentina je na Copa Americi svladala susjedni Urugvaj rezultatom 1:0

Urugvajci bez suspendiranog Luisa Suareza po imenima nisu niti blizu rivalima s druge strane rijeke La Plate, no na terenu se, kako to u derbijima često bude, nije osjetila pretjerana razlika. Urugvaj je u prvom dijelu uglavnom čekao prilike iz kornera (Godin je bio vrlo blizu pogotka glavom), dok je Muslera uspješno čuvao urugvajsku mrežu, no u nastavku su poklekli.

U 56. minuti Zabaleta je idealno ubacio za Kuna Aguera koji je glavom iz blizine 'topovski' pogodio bliži kut nemoćnog Muslere i izazvao ultimativnu euforiju Argentinaca na tribinama stadiona u čileanskoj La Sereni. Nedugo zatim Urugvaj je promašio zicer koji će pamtiti, i kraj utakmice prošao je uz gromoglasnu pjesmu argentinskih navijača koji su u Čile došli samo s jednim ciljem - proslaviti naslov.

U drugom dvoboju skupine B Paragvaj je golom beniteza svladao 'gosta' Jamajku također s 1:0 i uoči trećeg kola Paragvaj i Argetnina imaju bod više od Urugvaja. Ključan će biti ogled Urugvajaca i Paragvajaca...