REZULTAT KARIJERE

Čilić u osmini finala Roland Garrosa

29.05.2009 u 17:18

Marin Čilić, 13. nositelj, plasirao se u osminu finala Roland Garrosa nakon što je sa 6:1, 7:6 (4), 6:3 svladao češkog predstavnika Radeka Štepaneka (18. nositelj). Sljedeći protivnik našem igraču bit će treći nositelj Škot Andy Murray

Na drugom grand slam turniru sezone Marin Čilić je ostvario rezultat karijere. Posljednji hrvatski predstavnik u muškoj i ženskoj konkurenciji i na trećoj prepreci je pokazao uvjerljivu igru te slomio Radeka Štepaneka u tri seta.

U prvom setu je Čilić uz pomoć dva breka projurio do 6:1. Drugi set je donio po jedan izgubljeni servis sa svake strane, ali Hrvat je bio koncentriraniji u 13. igri koja je završila sa 7:4 u poenima. Odmah u drugom gemu trećeg seta Čilić je oduzeo Čehu servis, a do kraja meča dogodio se još po jedan break sa svake strane za konačnih 6:3.

Meč je trajao dva sata i šest minuta, a hrvatski Davis cup reprezentativac je imao osam as servisa.

Čilić će u osmini finala u nedjelju igrati protiv Andyja Murrayja s kojim se već dva puta susreo i izgubio.