BRANI FINALE

Čilić slomio otpor žilavog Hajeka

27.10.2010 u 21:11

Marin Čilić, drugi nositelj bečkog turnira, svladao je Čeha Jana Hajeka sa 7:6(4), 6:2 i ušao u četvrtinu finala

Čilić je u prvom kolu bio slobodan, a za polufinale će se boriti protiv Seppija (koji ga je nedavno porazio u Šangaju) ili Haidera.

Hajek je bio vrlo tvrd orah za prvi reket Hrvatske. Čilić je vrlo dobro servirao, ali uporni Čeh stvorio je čak sedam lopti za break u prvom setu i realizirao jednu. Srećom, Čilić je u break pretvorio jedinu svoju i u 13. igri pokazao veće iskustvo.

Drugi set bio je rutina. Hajek je opasno stisnuo u jednom gemu i stvorio tri prilike za povratak u meč, no Čilić je ostao čvrst i nakon 97 minuta igre proslavio drugu pobjedu u drugom ogledu protiv Čeha.

Lani je u beču u finalu poražen od Jürgena Melzera, a domaći adut također je sa 2:0 preko Kubota prošao među osam najboljih.