ROLAND GARROS

Čilić nakon 136 minuta do drugog kola

23.05.2010 u 13:39

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je prvu prepreku na Grand Slam turniru Roland Garros koji se igra u Parizu. Čilić je za nešto manje od dva i pol sata pobijedio Brazilca Mella 6:1, 3:6, 6:3, 6:1 i tako se plasirao u drugo kolo

Marin Čilić prvi je hrvatski tenisač koji je morao izaći na teren Roland Garrosa. Najbolji hrvatski tenisač i deseti nositelj Grand Slam turnira u Parizu već je u nedjelju odradio prvo kolo, protiv brazilskog tenisača i 91. igrača svijeta Ricarda Mella. Za pobjedu u četiri seta Čilić je na terenu proveo 136 minuta.

Čilić je odlično započeo meč te je prvi set lakoćom osvojio, izgubivši tek jedan gem. No u drugom je setu Mello zaigrao bolje te iskoristio pogreške hrvatskog tenisača i na kraju iznenađujuće osvojio drugi servis 6:3. Zato je Čilić sve ispravio u preostalim setovima koje je osvojio bez problema, dopustivši svom protivniku da osvoji tek četiri gema.

U drugom kolu Čilić će igrati protiv pobjednika između Tursunova i Gimeno-Travera.