ROLAND GARROS

Čilić izgubio od Rubena Ramireza Hidalga

22.05.2011 u 14:59

Tijekom susreta koji je trajao 2 sata i 53 minuta Marin Čilić nije uspio naći protuigru za upornog Rubena Ramireza Hidalga, 99. igrača svijeta koji je odigrao najbolji meč sezone

Ruben Ramirez Hidalgo

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu Roland Garrosa, drugoga Grand Slam turnira sezone koji je danas počeo u Parizu, od Španjolca Rubena Ramireza Hidalga sa 6:7(5), 4:6, 4:6. Tijekom susreta koji je trajao 2 sata i 53 minuta Čilić nije uspio naći protuigru za upornog 33-godišnjeg Španjolca, koji je 99. igrač na ATP listi, i koji je odigrao najbolji meč sezone.

S druge strane 20. igrač svijeta i 19. nositelj u Parizu Marin Čilić nije imao svoj dan i uz tek 55 postotnu realizaciju prvog servisa i čak 66 neprisiljenih pogrešaka nije mogao očekivati niša više od poraza.

Tračak nade za našeg najboljeg tenisača pojavio se u trećem setu kojeg je gubio sa 0:4 u gemovima, ali i uspio doći na 4:5, i na Hildagov servis poveo sa 30:0. Međutim, umjesto izjednačenja na 5:5 uporni Španjolac koristi prvu meč loptu i dobiva treći set sa 6:4