DVA PORAZA

Čilić i Dodig ostali bez finala

13.10.2012 u 14:08

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i Brazilac Marcelo Melo ostali su kratkih rukava u polufinalnom ogledu igre parova na ATP Masters 1000 turniru u Šangaju, a Ivan Dodig poražen je u pojedinačnom polufinalu challengera u Tashkentu

Čilić i Melo izgubili su od četvrtih nositelja, Indijca Leandera Paesa i Čeha Radeka Štepaneka, 6-0, 6-2 nakon samo 57 minuta igre. Čilić i Melo samo su jednom u meču držali svoj servis, a drugi gem su osvojili na suparnički. Marin Čilić u igri parova zauzima tek 160. mjesto na ATP ljestvici. Prošle godine je s Lovrom Zovkom izgubio finale parova u Umagu, što mu je bio i jedini plasman u finale na nekom ATP turniru u ovoj konkurenciji.

Ivan Dodig, inače stalni i vrlo uspješni partner Brazilca Mela u parovima, povratak u pojedinačnu formu traži na challegeru u Tashkentu, a nakon tri pobjede zaustavio ga je Lukaš Lacko sa 6:4, 7:6.