PH U KOŠARCI

Cibosi razbili Šibenik, Zagreb bolji od Svjetlosti

28.04.2009 u 21:00

U utorak je odigrano nepotpuno deseto kolo PH u košarci. Cibona je u Šibeniku deklasirala domaćine 124:78, dok se Zagreb vratio na pobjednički kolosijek protiv Svjetlosti

Košarkaši Cibone doslovno su se poigrali sa Šibenikom i pobijedili s čak 124:78. Već nakon prve četvrtine pitanje pobjednika je bilo riješeno jer su igrači trenera Perasovića nakon tih prvih deset minuta već vodili 31:14. Do kraja utakmice 'vukovi' su igrali simultanku sa Šibenikom. Velimir Perasović je koristio u ovoj utakmici sve svoje igrače, a najviše koševa je postigao Kus, 25, dok su vrlo dobri bili Homan sa 18 te Zubčić sa 15 koševa. Kod domaćina najviše se istaknuo Vukičević sa 27 koševa.

Dubrovnik je pred svojim gledateljima svladao Cedevitu 101:95 zahvaljujući odličnoj igri u posljednjim minutama utakmice. Iako su gosti u posljednje dvije minute ušli s vodstvom 92:88 zahvaljujući trici Garnetta, domaćini su na krilima Vranješa i Lučića uspjeli preokrenuti rezultat na svoju stranu i pobijediti 101:95. Vranješ sa 29 koševa te Lučić sa 14 bili su najefikasniji kod domaćina, dok je Čolak sa 22 koša bio najraspoloženiji u redovima Cedevite.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu Zagreb je uspio slomiti otpor košarkaša Svjetlosti i slaviti 111:93. U dvorani u Trnskom gosti su se dobro držali prvo poluvrijeme koje je završilo 51:51, no u nastavku su domaćini ubacili u višu brzinu i na kraju slavili. Mulaomerović sa 23 koša, Žorić sa 18 te Simon sa 17 koševa bili su najefikasniji kod 'mrava', dok su u redovima gostiju najraspoloženiji bili Rimac sa 22, Budimir sa 20 te Delić sa 21 košem.