LIGA ZA PRVAKA

Cibonin pobjednički niz nastavljen, a prekinut Splitov

09.05.2012 u 21:12

U posljednjem susretu regularnog dijela Lige za prvaka Cibona je došla i do 14. uzastopne pobjede. Na Gripama su 'vukovi' pobijedili Split 85:71 i tako zaustavili pobjednički niz 'žutih' na njihovom parketu

Pitanje pobjednika u derbiju 14. kola Lige za prvaka na Gripama između Splita i Cibone riješen je vrlo rano. Naime, igrači trenera Jasmina Repeše već nakon prve četvrtine su imali vodstvo od 14 koševa razlike, te su tu razliku održavali sve do poluvremena koje je završila vodstvom 'cibosa' 48:36.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novog za Split. Cibona je rutinski održavala visoko vodstvo, bila dominantna u svim segmentima igre te na kraju sasvim zasluženo došla i do svoje 14. uzastopne pobjede u Ligi za prvaka.

Split nema za čime žaliti, osim za činjenicom da im je ovim porazom prekinut niz pobjeda na vlastitom terenu, no 'žuti' su već ranije osigurali nastup u Jadranskoj ligi i zbog toga mogu biti izuzetno ponosni na dosadašnji dio sezone.

U redovima Cibone istakao se Andrija Žižić sa 17 poena i četiri skoka, a vrlo dobar je bio i Goran Suton sa 13 poena uz šest skokova. Kod Splita odličnu partiju je pružio mladi 21-godišnji Luka Babić koji je ubacio 20 poena imao sedam skokova i tri asistencije.