OLIMPIJA BOLJA OD ZADRA

Cibona srušila Partizan i izborila Final four

14.03.2009 u 19:53

U 25. kolu regionalne košarkaške lige Cibona je u dvorani Dražen Petrović svladala Partizan 66:58, a Zadar je poražen kod Olimpije 73:67

Cibona se plasirala na Final four (kao i Partizan, C. zvezda i Hemofarm) te je zadržala drugu poziciju na ljestvici nakon što je pred četiri tisuće gledatelja nanijela treći poraz vodećoj momčadi lige Partizanu. Osim što su osigurali samu završnicu, izabranici Velimira Perasovića prekinuli su i crni niz protiv beogradskog kluba od sedam utakmica bez pobjede.

U utakmicu je bolje krenuo Partizan (4:14), ali na kraju prve četvrtine 'vukovi' su imali 22:17. Na odmor je domaćin otišao sa 40:34. U 25. minuti, hrvatski predstavnik imao je i velikih 50:36, no tada je Partizan serijom 15:0 preokrenuo rezultat. U posljednjih deset minuta, Cibona je stisla u obrani, popravio se skok u napadu i gost je slomljen sa 66:58 za 19. trijumf 'cibosa'.

Najbolji kod pobjednika Anderson sa 23 koša i Prkačin 14 (osam skokova), a kod poraženih su najviše ubacili Tepić 15 i Lamse 12 (sedam skokova).

Zadar je u Ljubljani doživio deveti poraz i tako se oprostio od mogućnosti da se nađe na završnom turniru NLB-a. Hrvatski prvak imao je na poluvremenu lijepu prednost 38:28, ali u nastavku je u potpunosti pao te je Olimpija stigla do desete pobjede u natjecanju 73:67. Najbolji kod domaćina Ožbolt sa 18 i Hukić sa 15 koševa, a kod gostiju su najviše ubacili Stipčević 18 i Farmer 15.

Split je protiv Heliosa ostvario desetu pobjedu 92:82. Shannon sa 22 i Jamon sa 18 koševa najefikasniji u redovima Splita, a Slovence je predvodio Snow sa 21.

U Beogradu Zagreb je izgubio 18. utakmicu u natjecanju (95:83). Kod Zvezde najbolji Keselj sa 19, a kod 'mrava' Tomić sa 17 koševa.